Biyografiler

Tayanç Ayaydın Kimdir

Tayanç Ayaydın

Tayanç Ayaydın kimdir?, nerelidir?, kaç yaşındadır, hangi dizilerde rol almıştır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Tayanç Ayaydın Biyografi

Türk sinema ve dizi oyuncusudur. İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu olan Tayanç Ayaydın 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul da doğmuştur.  Aslen Aydın’lıdır. 1.80 metre boyunda, 77 kilo ve Aslan burcudur.  Özel Dost Kolejinde eğitimine başlayan ünlü oyuncu daha sonra Lise eğitimini Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde okullarında görmüştür. Üniversite Eğitimini 2001 tarihinde Mimar Sinan Tiyatro bölümünde bitirmiştir. Bateri, gitar ve saksafon çalabilmektedir.
Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran başarılı oyuncu, bu dizi ile tanınmaya başlamıştır Ben Hopkins imzalı Pazar-Bir Ticaret Masalı filminde göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş 2008 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü, yine aynı yılda düzenlenen Locarno Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır. 5 Temmuz 2011 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Bulut Köpük ile evlenmiştir. Ancak filmlere konu olabilecek bu evlilik, 4 ay sürebildi. anlaşamadıklarını belirterek ayrıldılar. 2015’te, Amerikalı öğretmen sevgilisi Sally Ghalayini ile evlendi.

Trt ekranlarından yayınlanan, Ceren Hindistan, Ertan Şaban, Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncuların rol aldığı Sakarya Fırat adlı dizide Osman Kanat rolü ile iyice ünlenen Ayaydın dizilerin aranılan isimleri arasında yer almıştır. 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayat Şarkısı adlı dizide Hüseyin Cevher rolü ile başrol olarak görev almıştır. Atv’de yer alan Kırgın Çiçekler dizisinde Ejder rolünü canlandırmıştır.
Kanal D’de yayımlanan Hayat Şarkısı adlı dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırdı. 2021-2022 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan Bir Zamanlar Kıbrıs/Kıbrıs Zafere Doğru dizisinde Nikos Sampson karakterini canlandırmıştır. 2021 yılında İlk ve Son dizisinde izleyici karşısına çıktı. 2022 yılında yayımlanan Tozluyaka adlı dizide Önder Koçak karakterini canlandırdı. Star tv de yayınlanan Ömer dizisinde Erdal Aksu karakterini canlandırmıştır.  FOX’ta yayımlanan Yabani dizisinde Güven Aydın karakterini canlandırmıştır.
Filmografi
Gece Yürüyüşü, Aliye, Sıla, Aşk Yakar, Ey Aşk Nerdesin?, Sakarya Fırat, Zeytin Tepesi, Hayat Şarkısı,Kırgın Çiçekler, Tek Yürek, Yeni Hayat, Bir Zamanlar Kıbrıs/ Kıbrıs: Zafere Doğru, Tozluyaka, Ömer, Yabani
Tavsiye : Biran Damla Yılmaz kimdirCeren Hindistan KimdirErkan Kolçak Köstendil KimdirAleyna Solaker Kimdir

Tayanç Ayaydın Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu