Üniversite Ücretleri
Trend

Ufuk Üniversitesi Ücretleri

Ufuk Üniversitesi Ücretleri (2023-2024) ne kadar
Ufuk Üniversitesi
2023-2024 yılı Eğitim Fiyatları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.
Bilgilendirme : Öğrenim ücretinin yarısı kesin kayıt ve kayıt yenileme sırasında, diğer yarısı ise ikinci yarıyıl başında kayıt yenileme sırasında ödenecektir.
Tam veya kısmi burslu programlara yerleştirilen öğrencilere ÖSYS Kılavuzunda belirtilen programın öğrenim süresince (İngilizce hazırlık programında geçirilen 1 yıl süre dahil) sağlanan burs karşılıksız olup, yalnız öğrenim ücretini kapsar. Barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs ve öğrenim dahil değildir.

Not : Tıp programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 50 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır.
Kardeş öğrencilere %10, Gazi ve Gazi yakınlarına (Eş, çocuk) %25, Milli Sporculara %20, %40 ve üzerinde engelli raporu bulunan öğrencilere %20 indirim yapılmaktadır.

Ufuk Üniversitesi Ücretleri (2023-2024)

  • Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu : 140.000 TL
  • Tıp Fakültesi : 310.000 TL
  • Hemşirelik Yüksekokulu : 220.000 TL
  • Hukuk Fakültesi : 260.000 TL
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi : 240.000 TL
  • Fen Edebiyat Fakültesi : 260.000 TL

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Oğlum Bu sene liseden mezun oldu girdiği sınavdan eşit ağırlık 338 puan ve 91bin sıralama yaptı burslu olarak üniversitenizden yararlanabilirmiyiz ankara da ikamet ediyoruz bize yol gösterirseniz seviniriz

  2. merhaba. biz bu yıl yüksek ihtisas tıp fakültesine başlamak istiyoruz. siz neden ufuk üniversitesine geçmek istiyorsunuz acaba? iletişim kurabilirsek çok mutlu olacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu