Üniversite Ücretleri
Trend

Nişantaşı Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Ücretleri

ABONE OL

Nişantaşı Üniversitesi 2019-2020 ücretleri aşağıda detaylı olarak paylaşılmıştır.
Not : Öğrenim dili İngilizce olan burslu programları kazanan öğrenciler için burs İngilizce Hazırlık Programını da kapsamaktadır. Öğretim dili Türkçe olan programları kazanan öğrenciler isterlerse öğretim ücretini ödeyerek bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık programına katılabilirler.

Programın normal süresince verilecek tüm burslar karşılıksız olup öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir. Burslardan (kardeş indirimi ve şehit çocuklarına verilecek yemek bursu hariç) yalnızca en yüksek olanı ve bir tanesi geçerlidir.

Nişantaşı Üniversitesi Ücretleri (2019-2020)

 • Psikoloji (%50 İndirimli) Ücreti : 37.530 TL
 • Psikoloji (%75 İndirimli) : 18.765 TL
 • Yeni Medya (%75 İndirimli) Ücreti : 18.765 TL
 • Mimarlık (%50 İndirimli) Ücreti : 37.530 TL
 • Mimarlık (%75 İndirimli) : 18.765 TL
 • İnşaat Mühendisliği (%75 İndirimli) : 18.765 TL
 • Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği (%75 İndirimli) Fiyatları : 16.065 TL
 • Bankacılık ve Finans, Ekonomi ve Finans, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi, İşletme, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümleri (%75 İndirimli) : 16.065 TL
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (%50 İndirimli) : 37.530 TL
 • İç Mimarlık (%50 İndirimli) : 32.130 TL
 • İç Mimarlık (%75 İndirimli) : 16.065 TL
 • İletişim Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümleri (%75 İndirimli) : 16.065 TL
 • Sivil Havacılık Yüksekokulu : 16.065 TL
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu : 16.065 TL
 • Özel Yetenek Sınavı ile alınan Bölümler(Sanat ve Tasarım Fakültesi) : 16.065 TL
 • Özel Yetenek Sınavı ile alınan Bölümler (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) : 32.130 TL
 • Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümleri (%50 İndirimli) : 29.160 TL
 • Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümleri (%75 İndirimli) : 14.580 TL
 • Diğer Tüm Yüksekokulu Bölümleri (%75 İndirimli) : 11.880 TL
 • Aşçılık (%75 İndirimli) : 10.935 TL

Nişantaşı Üniversitesi ÜcretleriYukarda ki Fiyatlara KDV dahidir. Birinci ve İkinci öğretim programlarının fiyatları aynıdır. Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu programlarda hazırlık sınıfı için ödenecek ücret, öğrencinin kayıtlı olduğu lisans ya da önlisans programı ücreti ile aynıdır.

Ödeme koşulları :  Peşin Ödeme, Banka kredisi ile ödeme, Havale, Kredi kartı ile ödeme olanakları mevcuttur.
Burslu kontenjanlara yerleşen adaylar, hazırlık sınıfında aynı bursluluk oranından faydalanırlar.
Not : Grafik Tasarımı, Müzik, Sahne ve Gösteri Sanatları, Tekstil ve Moda Tasarımı, Hava Trafik Kontrol ve Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu bölümlerine özel yetenek sınavıyla öğrenci alınmaktadır.
Lisans programlarına yabancı uyruklu öğrenci kabulü, YÖK’ün ilgili yönetmelik hükümleri ve Senato tarafından belirlenen esaslar ve kontenjanlar çerçevesinde yapılır.
Kayıt Dondurma : 
Öğrenciler, belgelemek koşulu ile sağlık, askerlik, maddi, aile, kişisel, akademik, yurtdışında eğitim, beklenmedik zorunlu olaylar gibi nedenlerle kayıt dondurma başvurusunda bulunabilirler. Yeni öğrenciler, ancak üniversiteye kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra kayıt dondurma başvurusunda bulunabilirler.
Burslar : 
Üniversiteye Giriş Başarı Bursu, Üniversite İçi Başarı Bursu, Spor Bursu, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı Bursları verilmektedir.

Lisans öğrencileri gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde ilgilendikleri bölümler için “Çift Anadal” (Double Major) veya “Yandal” (Minor) programlarına başvurarak ücretsiz eğitim alma hakkından faydalanabilmektedir.

Çift Anadal, üniversitenin fakültelerinde bir lisans bölümüne/programına kayıtlı olan öğrencinin, ikinci bir lisans diploması almak amacıyla üniversitenin diğer bir lisans bölümüne/programına devam etmesidir.

Yandal, üniversitenin bir lisans bölümüne/programına kayıtlı olan öğrencinin, bilgisini artırmak amacıyla aynı fakültenin diğer bölüm/programlarından ders almasıdır. Yandal eğitimini tamamlayan öğrenci, aldığı dersle ilgili sertifika almaya hak kazanır.

Adresler ve Telefonlar : Merkez Kampüs (Bayrampaşa) Abdi İpekçi Cad. No: 89 34030 Bayrampaşa / İstanbul
Nişantaşı Kampüsü: Ergenekon Cad. No: 45 34380 Şişli / İstanbul
Tel : 0 (212) 210 10 10 – Tel : 0 (212) 224 44 44

Nişantaşı Üniversitesi Fiyatları ve konu hakkında görüşlerinizi, sormak istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Tercih bursları myo bölümleri için de geçerli mi?Ayrıca ilk beş tercihte tek myo nişantaşı tercihi yapmak yeterli mi tercih bursu için?Kayıt dondurma da burs hakkımız devam ediyor mu,ediyor ise kaç dönem?tşk.

 2. Att bölümü okumak istiyorum %75 burslu olarak acaba 2 yıl boyunca toplam ücret yazdığı kadarmı yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı