Biyografiler

Aleyna Solaker Kimdir? Biyografisi

Aleyna Solaker

Aleyna Solaker kimdir?, kaç yaşındadır? nerelidir? Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Aleyna Solaker Kimdir

5 Aralık 1996 doğumludur.  Babasının adı Hakan Solaker, Annesinin adı ise Çiğdem Solaker’dir. Yay burcudur. 56 Kilo 1,72 boyundadır.  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur Üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde yapmaktadır. Mankenlik ve oyunculuk yapmaktadır. Ayrıca hip-hop, Oryantal, modern ve latin danslarla da uğraşmaktadır. Yüzme, dağ kayağı, buz pateni, tenis gibi sporları sevmektedir.
Çeşitli defilelere katılmıştır. 2006 yılında Kuş Dili adlı dizide rol almıştır. Yine aynı yıl yayınlanan İşte Benim adlı sinema filminde de görev almıştır. Daha sonra 2009 yılında yayınlanan Dersimiz Atatürk adlı dizide de rol almıştır. Güzelliği ve fiziği ile dikkatleri çeken başarılı oyuncu 2013 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Altındağlı adlı dizide rol almıştır.

Atv de yayınlanan Kırgın Çiçekler adlı dizide Meral karakterini canlandırıp rol gereği annesi tarafından yetimhaneye verilmiş arkadaşlarıyla pek geçinemeyen ama Onlarsız da yapamayan bir kızı canlandırmaktadır.  6. Bölüm de seslendirmiş olduğu Sezen Aksu’nun Yalnızlık Senfonisi adlı şarkıyla dikkatleri üzerine çeken Aleyna Solaker ilerleyen yıllarda da adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Fox TV için hazırlanan TV filmi Aşktroloji’de rol aldı. 2020’de Ahmet İki Gözüm ile sinemaya adım attı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Hizmetçiler adlı dizide Çiçek karakterini canlandırmıştır.
Sosyal Medya adresleri :  twitter.com/aleynasolaker – instagram.com/aleynasolakerr
Rol aldığı Dizler : İşte Benim, Altındağlı (Cemre Altındağlı) Beyaz Karanfil, Kırgın Çiçekler (Meral Kendir), Hizmetçiler (Çiçek Tuna), Benim Hayatım (Yasemin), Ben Bu Cihana Sığmazam (Emina Karalıç)
Rol aldığı Sinema ve filmler : Ahmet İki Gözüm (Ceylan), Aşktroloji (Tuğba)
Tavsiye Yazımız Biran Damla Yılmaz kimdir

Aleyna Solaker Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu