Biyografiler

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil

Erkan Kolçak Köstendil kimdir, biyografisi, nerelidir, kaç yaşındadır ve hakkında bilmek istedikleriniz yazımızın devamında yer almaktadır.
Herkes Onu Trt Ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizide Er Mamut Karakum rolüyle tanıdı. Dizide göstermiş olduğu başarılı performansla fenomen olan oyuncu Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakteriyle hayran kitlesini artırdı.

Erkan Kolçak Köstendil Biyografi

6 Ocak 1983 yılında Bursa da doğmuştur. Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Lise yıllarında futbolculuk yaptı, Bursaspor’da oynadı. Lise eğitiminden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.
Tiyatro çalışmalarına Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda başlamıştır, AuT ve Karşı Cinsle Tanışma Sanatı isimli oyunlarda farklı karakterleri canlandırdı. 2005 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin üçüncü sezonudaki “galerici” rolünü canlandırarak televizyon kariyerine ilk adımını attı.Güz Sancısı (2008) filminde nümayişçi rolü ile sinemaya ilk adımını attı.

Oyunculuk Kariyerine Mukadderatı çekerek adım atmıştır. Senaryosunu yazıp yönettiği Vakit adlı kısa film, 2010 yılında gerçekleşen Sinepark 4. Kısa Film Festivali’nde, Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali’nde, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller aldı.
Torbacının Esrarı yazıp yönettiği bir diğer filmidir. Tarot, Inside The Door adlı kısa filmlerde rol almıştır. Karşı Cinsle Tanışma Sanatı adlı tiyatro oyununu kendisi yazmış ve yönetmiştir.

Sakarya Fırat dizisinden sonra, Torbacının Esrarı, Babalar ve Evlatlar, Merhamet ve One Night in İstanbul, Ulan İstanbul gibi yapımlarda yer aldı.

2014’te Yağmur: Kıyamet Çiçeği isimli sinema filminde “Şenol” karakterini ve İtirazım Var’da “Süpermen” karakterini canlandırdı.
2015’te “Güven” canlandırdığı Kara Bela filminden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Şahin Giray Han” karakterini oynadı. Onur Ünlü’nün 2017 yapımı Put Şeylere filminde rol aldı.
Erkan Kolçak Köstendil KimdirOrta metraj film olan Torbacının Esrarı adlı filmin senaryosunu yazarak çekimlerini Amsterdam ve İstanbul’da gerçekleştirdi. 4 kısa filmlik projesinin ilik ayağı olan senaryosunu yazıp yönettiği Suma adlı filmi ile 2018’de Los Angeles Film Ödülleri’nde komedi dalında mansiyon kazandı.
2017 de başlayan Show Tv ekranlarında yayınlanan Çukur adlı dizide Vartolu Sadettin karakterini canlandırmaktadır.Erkan Kolçak Köstendil, 2017 yılında Cansu Tosun ile nişanlanmış, 11 Aağustos 2018 yılında ise evlenmiştir.

Sosyal medya adresleri :
instagram.com/erkankeka – twitter.com/erkankeka

Rol Aldğıdı Diziler : 
Kurtlar Vadisi, Sakarya Fırat, Babalar ve Evlatlar, Merhamet, Ulan İstanbul, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Familya, Bir Deli Sevda, Çukur

Rol Aldığı Sinemalar : 
Güz Sancısı, M.A.T, Mukadderat, İtirazım Var, Yağmur: Kıyamet Çiçeği, Yok Artık!, Kara Bela, Görünen Adam, Babam, Put Şeylere, Müslüm, Sibel, Türk İşi Dondurma

Ödülleri :
Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması – En iyi senaryo -En iyi görüntü – kısa film “Vakit”
Kral Midas Kısa Film Yarışması En İyi Film-En İyi Yönetmen – kısa film “Vakit”
Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülü – AuT (Oyun)
17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü – (Aut – Sıfırnoktaiki)
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödülü – kısa film “Vakit”
Tavsiyeler : Dilan Çiçek Deniz kimdir – Aras Bulut İynemli KimdirNecip Memili Kimdir – İrem Sak KimdirDamla Sönmez Kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu