Üniversite Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2021-2022 yılı Eğitim Ücretleri belli oldu.
2017-2018 Eğitim yılında öğrenci kabul ederek, eğitim Başakşehir, Süleymaniye ve Bakırköy Taş Mektep Yerleşkeleri’nde devam etmektedir.
Her yıl 150 lisans öğrencisinin kabul edildiği Üniversitenin kuruluş hedeflerinden biri de lisans öğrencilerinin üçte birinin, lisansüstü öğrencilerinin ise yarısının uluslararası öğrencilerden oluşmasıdır. Üniversite de uluslararası öğrencilerin tüm öğrencilere oranı % 31 olup, 70’ten fazla ülkeden seçkin öğrenciler Lisans ve Lisansüstü programlarda öğrenim görmektedir.
Üniversitenin bünyesindeki sağlık merkezinden tüm Lisans ve Lisansüstü öğrenciler ücretsiz bir şekilde faydalanmaktadır.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki fakülteleri barındıracaktır:
Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi
Eğitim dilleri; Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bu dillerin öğrenilmesi zorunlu tutulacaktır. Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca, Çince ve Malayca dilleri de seçmeli olarak öğretilecektir. Yabancı öğrencilere zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi verilecektir.

İbn Haldun Üniversitesi 2021-2022 Ücretleri

  • Tüm Lisans programları ile İngilizce Hazırlık Programı KDV dahil : 70.000 TL

Not : Yukarda ki fiyatlara KDV dahildir. Üniversitenin Hukuk (%50 İndirimli) kontenjanı hariç tüm Lisans programları tam bursludur. Üniversitenin tam burslu programlarına 2021-YKS ile yerleşip kayıt yaptıran lisans öğrencileri %100 burslu olduğundan öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrenim ücreti muafiyeti, İngilizce Hazırlık Programında 1+1 yıl, lisans programında ise 4+1 yıl süresince devam eder. Toplam bursluluk süresini dolduran öğrenciler ücretli öğrenciye dönüşürler.

Burslar :
İlk tercihinde İbn Haldun Üniversitesi lisans programlarından birini yazan ve ilgili programa kayıt yaptıran öğrencilere 1000 TL tercih bursu verilmektedir.
Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere derslere kayıt olup devam etmeleri halinde; üniversitede öğrenime başladıkları ilk yarıyılda, öğrenimleri süresince kullanabilecekleri dizüstü bilgisayar verilir. Daha önce herhangi bir lisans programından mezun olan öğrenciler yurt ve nakdi burs imknnlarından, ayrıca Macbook hediyesinden yararlanamaz.

Herhangi bir puan türünde ilk 100’e girmeyi başarıp Üniversiteye yerleşen ve Üniversiteyi ilk 3’te bitirme derecesi elde eden öğrencilerin yurt dışından kabul aldığı yüksek lisans ve doktora eğitimi için ekonomik destek verilmektedir.
Diğer Burslar ve detaylar için Üniversitenin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu