Üniversite Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2020-2021 Eğitim Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2020-2021 yılı Eğitim Ücretleri belli oldu.
2017-2018 Eğitim yılında öğrenci kabul ederek eğitime Başakşehir’deki Güney Kampüsünde başlayacaktır. Kuzey kampüs, İbn Haldun Külliyesi, Başakşehir’de Fatih Terim Stadı’na yakın bir konumda inşa edilecektir.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki fakülteleri barındıracaktır:
Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi
Eğitim dilleri; Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bu dillerin öğrenilmesi zorunlu tutulacaktır. Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca, Çince ve Malayca dilleri de seçmeli olarak öğretilecektir. Yabancı öğrencilere zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi verilecektir.

İbn Haldun Üniversitesi 2020-2021 Ücretleri:

  • Hukuk ve Psikoloji Lisans Programları için : 70.000 TL
  • Diğer lisans programları ile İngilizce Hazırlık Programı için : 60.000 TL

Not : Yukarda ki fiyatlara KDV dahildir. Üniversitenin tüm lisans kontenjanları tam bursludur. 2020-YKS ile yerleşip kayıt olan lisans öğrencileri %100 burslu olduğundan öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrenim ücreti muafiyeti, İngilizce Hazırlık Programında 1+1 yıl, lisans programında ise 4+1 yıl süresince devam eder. Toplam bursluluk süresini dolduran öğrenciler ücretli öğrenciye dönüşürler.

Burslar :
İlk tercihinde İbn Haldun Üniversitesi lisans programlarından birini yazan ve ilgili programa kayıt yaptıran öğrencilere 1000 TL tercih bursu verilmektedir.
Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere derslere kayıt olup devam etmeleri halinde; üniversitede öğrenime başladıkları ilk yarıyılda, öğrenimleri süresince kullanabilecekleri dizüstü bilgisayar verilmektedir.
Diğer Burslar ve detaylar için Üniversitenin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı