Üniversite Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2022-2023 Ücretleri

İbn Haldun Üniversitesi 2022-2023 yılı Eğitim Ücretleri belli oldu.
2017-2018 Eğitim yılında öğrenci kabul ederek, eğitim Başakşehir, Süleymaniye ve Bakırköy Taş Mektep Yerleşkeleri’nde devam etmektedir.
Her yıl 150 lisans öğrencisinin kabul edildiği Üniversitenin kuruluş hedeflerinden biri de lisans öğrencilerinin üçte birinin, lisansüstü öğrencilerinin ise yarısının uluslararası öğrencilerden oluşmasıdır. Üniversite de uluslararası öğrencilerin tüm öğrencilere oranı % 31 olup, 70’ten fazla ülkeden seçkin öğrenciler Lisans ve Lisansüstü programlarda öğrenim görmektedir.
Üniversitenin bünyesindeki sağlık merkezinden tüm Lisans ve Lisansüstü öğrenciler ücretsiz bir şekilde faydalanmaktadır.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki fakülteleri barındıracaktır:
Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi
Eğitim dilleri; Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bu dillerin öğrenilmesi zorunlu tutulacaktır. Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca, Çince ve Malayca dilleri de seçmeli olarak öğretilecektir. Yabancı öğrencilere zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi verilecektir.

İbn Haldun Üniversitesi 2022-2023 Ücretleri

  • Tüm Lisans programları ile İngilizce Hazırlık Programı KDV dahil : 80.000 TL

Not : Üniversitenin Hukuk (%50 İndirimli) kontenjanı hariç tüm Lisans programları tam bursludur. Üniversitenin tam burslu programlarına 2022-YKS ile yerleşip kayıt yaptıran lisans öğrencileri %100 burslu olduğundan öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Öğrenim ücreti muafiyeti, İngilizce Hazırlık Programında 1+1 yıl, lisans programında ise 4+1 yıl süresince devam eder. Toplam bursluluk süresini dolduran öğrenciler ücretli öğrenciye dönüşürler.

Burslar :
Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere derslere kayıt olup devam etmeleri halinde; üniversitede öğrenime başladıkları ilk yarıyılda, öğrenimleri süresince kullanabilecekleri dizüstü bilgisayar verilir.
Sözel ilk 100 ile Eşit Ağırlık ilk 500 sıralamaya sahip olanlara 7.500TL aylık ödeme yapılmaktadır.
İlk tercihinde Üniversite programlarından birini yazan ve kazanıp kayıt yaptıran öğrenciler ile, ilk 3 tercihinin tümüne Üniversite lisans programlarından birini yazan ve kazanıp kayıt yaptıran öğrencilere 2.500 TL tercih bursu verilmektedir.
Diğer Burslar ve detaylar için Üniversitenin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu