Biyografiler

Ertan Saban Kimdir? Biyografisi

Ertan Saban

Ertan Saban Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır hangi dizilerde rol almıştır, Biyografisi ve detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Trt 1de yayınlanan Tayanç Ayaydın, Ceren Hindistan, Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncuların rol almış olduğu Sakarya Fırat adlı dizide başarılı performansı ve kendine has oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
Başka Semtin Çocukları adlı filmiyle 4. Kaunos Altın Aslan Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır.
2007 yılında Türk rock grubu Malt’ın deprem klibinde oynadı.

Ertan Saban Biyografi

4 Aralık 1977 de Makedonya Üsküp de doğmuştur. Makedonya Devlet Konservatuvarı, Tiyatro bölümünden mezunudur. Eşi ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosunda çeşitli oyunlarda sahneye çıktı. Daha sonra Türkiye’ye gelerek oyunculuğa başladı. İnci Saban’la evli olan Ertan Saban, karısının kanser olması nedeniyle iki sene Belçika’da kaldı. Fakat eşinin 2009’da ölmesi nedeniyle tekrar Türkiye’ye dönüş yaptı.
Sultan Makamı, Sağır Oda, Savcının Karısı, Elveda Rumeli, Sakarya Fırat adlı dizilerde ve Gölgesizler, Başka Semtin Çocukları adlı sinema filmlerinde rol aldı. En son Ali Atayla beraber Mutlu Ol Yeter adlı dizide rol almaktaydı. Sanatçı Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Gölge karakterini canlandırmıştır. 2008 yılında 4. Kaunos Altın Aslan Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. 2016 yılında oyuncu Ebru Özkan ile evlenmiştir.

Rol aldığı dizi ve Filmler :
 Sultan Makamı – Savcının Karısı – Azize – Sağır Oda – Elveda Rumeli – Kılıç Günü – Karakol – Bir Kadın Tanıdım – Sakarya-Fırat – Görüş Günü Kadınları – Hatasız Kul Olmaz – Mutlu Ol Yeter –  Kurtlar Vadisi Pusu – Mehmed: Bir Cihan Fatihi – Avlu – Gel Dese Aşk
Sinema : Kako los son – Kako ubiv svetec – Kontakt – The Net – Gölgesizler- Başka Semtin Çocukları – Hayde Bre Balkan Is Not Dead – Benimle Oynar mısın? –  Limonata – Çiçero
Sosyal medya adresleri : instagram.com/sabanertan
Tavsiye Yazılar : Defne Samyeli Kimdir – Ceren Hindistan Kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu