Biyografiler

Melike İpek Yalova Kimdir? Biyografisi

Melike İpek Yalova

Melike İpek Yalova kimdir,  kaç yaşındadır?, nerelidir, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Türkan Şoray’a benzerliğe ile dikkat çeken Karadayı dizisinde sevdiği erkeği kaybetmemek için büyük bir mücadelenin içine giren Ayten Karakterini canlandıran başarılı oyuncu güzelliği ile de dikkat çekiyor.
Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynayan başarılı oyuncu vermiş olduğu bir röportajda “Benim için önemli olan bu mesleği en iyi şekilde yapmak. Bunu başaracağıma inancım tam” ifadelerini kullanmıştır.
Yü­zü­ne ke­sin­lik­le koz­me­tik ürün sür­mediğini Ec­za­ne­ler­de sa­tı­lan ürün­le­ri kul­la­ndığını söyleyen başarılı oyuncu kir­pik­le­ri için ise uza­tı­cı yağ kul­lan­dı­ğı­nı ifade etti.

Melike İpek Yalova Biyografi

29.05.1985 tarihinde İstanbul da doğmuştur. 1.56 boyunda ve 49 kilodur. Melike İpek Yalova kimdirBabası Yüksel Yalova, eski devlet bakanıdır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi’ eğitimi almıştır. 2011 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Kastilya Prensesi Isabella Olarak rolünde oynayarak dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu katılmış olduğu bir davette Nermin Eroğlu tarafından keşfedilmiştir.

Babasının kendisini çok desteklediğini belirten Yalova, “Babam hukuk fakültesi mezunu ve de aynı zamanda konservatuvarlı bir insan. Yıldız Kenter’in öğrencisi olmuş. Bu sektörü ve bu işi bildiği için bu kadar iyi bir ekip arasında işe başlamanın çok büyük bir şans olduğunu söyleyerek beni destekledi” açıklamalarında bulunmuştur.
Bir Zamanlar Çukurova adlı dizide Müjgan Hekimoğlu canlandırmıştır. Mahkum adlı dizde Büge Uyar karakterinde oynamıştır.
Sosyal Medya Adresleri :  twitter.com/ipekyalova –  instagram.com/mipekyalova
FİLMOGRAFİ
2011- Muhteşem Yüzyıl (Isabella Fortuna)
2012-2015 Karadayı (Ayten)
2016 Hayat Şarkısı (Suzi)
2017 Çember (Leyla)
2018 Can Feda (Doktor Seher)
2018 İnsanlık Suçu (Cevher Akışık)
2019- Bir Zamanlar Çukurova (Müjgan Hekimoğlu)
2021-2022 Mahkum (Büge Uyar)
Tavisye yazı : Hilal Altınbilek Kimdir

Melike İpek Yalova Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu