Biyografiler

Sinan Tuzcu Kimdir?

Sinan Tuzcu

Sinan Tuzcu Kimdir nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Sen Anlat Karadeniz adlı dizide Mustafa Kaleli karakterini canlandıran başarılı oyuncu göstermiş olduğu başarılı performans ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.
Dizide Kaleli ailesinin en büyük oğlu Asi, Sert, Ağır abi, sabit fikirli, ailesine düşkün, otoriter ve Ailenin reisi karakterini canlandırmaktadır.

Sinan Tuzcu Biyografi : Sinema ve dizi oyuncusu olan Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. Yengeç Burcudur.  Galatasaray taraftarıdır.
Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans bölümünden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından mezun olmuştur. BKM ve İstanbul Halk Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ‘Sürmanşet’ adlı oyunu yazmıştır
Londra’da “Arcola Theatre” bünyesinde sahne amirliği, elektrikçilik, ışıkçı vs. işlerinde çalıştı.
Konservatuar öncesi Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yardımcı oyuncu olarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı. 1998 yılında Ankara Sanat Atölyesi’ni kurdu.
9 Temmuz 2006 tarihinde oyuncu Dolunay Soysert ile evlenmiştir.
Ihlamurlar Altında dizisi ile televizyon dünyasına ilk adımını attı. 2006 yılında Engin Cezzar- Gülriz Sururi Tiyatrosunda Ayşe Opereti adlı oyunda oynadı. Türk ABD ortak yapımı 3 bölümlük, The Treasure Of Ugarit, dizide Mustapha karakterinde rol almıştır. 26. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin açılış töreni sunuculuğunu eşi ile birlikte yapmıştır.
2017 yılında Böcek adlı Romanını yayınlamıştır. 2019 yılında ise Askin Kursaginda Kalan adlı romanı yayınlamıştır. Kehribar, Urfalıyam Ezelden, Emanet yapıtlarının Senaryolarını yazmıştır.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/sinan_tuzcu1
Rol aldığı Diziler :
Kehribar (Senarist – 2016)
Kaderimin Yazıldığı Gün – (2014-2015)
Yol Arkadaşım, Aşk ve Ceza, Ihlamurlar Altında, Adanalı, Aşk Ekmek Hayaller, Görüş Günü Kadınları, Kaderimin Yazıldığı Gün, Arka Sokaklar, Sen Anlat Karadeniz
Rol aldığı Filmler :
İnşaat, Net 2.0, Mavi Gözlü Dev, Kabuslar Evi Seni Beklerken, Jack Hunter The tresures of Ugarit, Jack Hunter And the quest for Akhenaten, The Market, Mevlana Aşkın Dansı, Orada, Veda, Saruhan
Tavsiye yazılar : Ulaş Tuna Astepe KimdirÖykü Gürman Kimdirİrem Helvacıoğlu Kimdir
Sinan Tuzcu Fotoğrafları :

Mustafa Kaleli kimdir, Sinan Tuzcu vikipedi, Sinan Tuzcu kim

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu