Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman

Öykü Gürman Kim, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi, boyu, oynadığı diziler, filmler ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Atv ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz’in sevilen karakteri Asiye’yi canlandıran Öykü Gürman, Sesi ve oyunculuğu ile izleyicileri kendisine hayran bıraktı.
Öykü Gürman Kimdir : 4 Ağustos 1982 İstanbul Beşiktaş’da doğmuştur. Türk pop ve flamenco şarkıcısıdır. Boyu 1.69, 53 kilo ve Aslan burcudur. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.
Aslen Trabzon Of’lu olan Öykü Gürman, İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlamış, daha sonra ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.
1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

Çeşitli flamenco topluluklarında, solist olarak performans gösterdi. 2007 yılında İkiz kardeşi ile birlikte kendilerinin seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısının YouTube’a yüklediklerinde milyonlarca insan tarafından tıklanarak tanınmışlardır. 2007 yılının sonlarına doğru kardeşi Berk Gürman ile “Kısmet” adında bir albüm çıkardılar. Toplum tarafından tanınan ve sevilen bu iki isim 2009 yılında “İki Arada” adlı albümü yayınladılar.

Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülünü aldı. 2008 yılında Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Hürriyet Altın Kelebek ödülünün sahibi oldular.

Öykü Gürman’ın 2008 yılında TRT1 ekranında sunduğu “Boyalı Direk” isimli müzik ve sohbet programı sundu. Başarılı sanatçı 4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile dünya evine girdi. Anlaşmazlık sebepleri ile 8 ay sonra ayrıldılar.

Sosyal medya adresleri : instagram.com/oykugurman

Öykü Gürman’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Sen Anlat Karadeniz (Asiye) (TV Dizisi)
2014 – Panzehir (Zeynep Korkut) (Sinema Filmi)
2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)
2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

Albümleri:

2007 – Kısmet
2009 – İki Arada
2011 – Bir Başka
2014 – Urfalıyım Ezelden
2015 – Aşk Zamanı

Ödülleri:

2007 – Kral TV – Yılın En İyi Çıkış Yapan Grubu
2007 – Magazin Gazetecileri Derneği – Yılın En İyi Çıkış Yapan Yorumcusu
2008 – Radio N101 – “En İyisi Sizsiniz” ödülü
2008 – Hürriyet Altın Kelebek ödülü
Tavsiye Yazılar : İrem Helvacıoğlu Kimdir – Ulaş Tuna Astepe Kimdir

Öykü Gürman Fotoğrafları :

Anahtar kelimeler : Öykü Gürman Vikipedi – Öykü Gürman ozgecmisi – Sen Anlat Karadeniz Asiye

Bu yazımız 106 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*