Üniversite Ücretleri

Ostim Teknik Üniversitesi Ücretleri

Ostim Teknik Üniversitesi

Ostim Teknik Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Ücretleri belli olmuştur. Ankara da yer alan Üniversite de Lisans programlarının eğitim dili %100 İngilizce’dir. Ön lisans programlarında eğitim dili ise Türkçe’dir. İngilizce hazırlık isteğe bağlıdır.
Burslar :  Kardeş öğrencilere, %10 indirim, Şehit ve Gazi Çocuklarına %50 indirim, İlk 3 tercihinden birisine Üniversitenin programlarını yazan ve kazanan öğrencilere %15 indirim yapılmaktadır. Tercih İndiriminin izleyen yıllarda devam etmesi için eğitim yılı ağırlıklı genel not ortalamasının üç (3.00/4.00) ve üzerinde olması gerekmektedir.
Bunların dışında;  Üstün Başarı Bursu, Bilim Bursu, Akademik Başarı İndirimi, Sporda Başarı İndirimi, Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Notu İndirimi, Meslek Lisesi İndirimi, Maarif Vakıf İndirimi, Yabancı Uyruklu Öğrenci İndirimi yer almaktadır.

OSTİM Teknik Üniversitesi, OSTİM metro durağının yanında yer almaktadır. Metro güzergahında çok fazla sayıda özel yurt mevcuttur. Mevcut yurtların Üniversiteye ulaşım süresi maksimum 15-20 dk’dır. Yurt ücretleri yurtların verdiği hizmetler ve oda kişi sayılarına göre değişmektedir. Üniversite içi bölümlerarası geçişler, Üniversite Senatosu ve Yönetim Kurulu’nun belirlediği “Üniversite içi bölümlerarası geçiş” esaslarına göre yapılmaktadır.

Ostim Teknik Üniversitesi Ücretleri (2021-2022)

  • İngilizce Dil Okulu ve Fakülteler için eğitim Ücreti : KDV dahil 60.500 TL’ dir.
  • Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ki program için eğitim ücreti : KDV dâhil 31.500 TL’ dir.

Adres : Adres: 100. Yıl Blv No:55/F, 06374 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara
Telefon: +90 312 386 10 92-93
Burs ve indirimler hakkında tüm detaylara www.ostimteknik.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu