Biyografiler

Buğra Gülsoy Kimdir? Biyografisi

ABONE OL

Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy Kimdir?, Aşk yeniden’ in Fatih’ i kimdir? Gerçek adı nedir? kaç yaşındadır, Nerelidir? hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında paylaşılmıştır.
Aşk yeniden de rol alan ve Zengin bir ailenin çocuğu Fatih Şekercizade karakteriyle dikkat çeken Buğra Gülsoy Amerika’ da yaşamaktadır. Kız arkadaşına evlenme teklifi edip red cevabını alan Fatih Türkiye’ ye dönmeye karar verir. Uçakta Amerika’ da yaşayıp kocası sevgilisi tarafından hamile bırakılıp terk edilen Zeynep ile karşılaşır. Ailesine ne yalan söylemeyi düşünen Fatih Zeynep ile anlaşarak birlikte olmaya karar verirler..
Biyografisi : 22 şubat 1982 yılında Ankara da doğmuştur. İstanbul da yaşamaktadır. Babası Niğdeli, Annesi Erzincan’lıdır. Orta okul ve Lise’yi Ankara’ da okumuştur. 13 yaşında ilk sahne deneyimini yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi’ nin Mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kıbrıs da bulunduğu süre içinde çeşitli devlet tiyatrolarında da rol almıştır.
Kıbrıs Film Derneğinin kurucularındandır. Uluslararası Kıbrıs Kısa Fim Festivalinin proje tasarımcısı ve direktörüdür.

İlk olarak Hepimiz birimiz için dizisinde Nazım karakterini canlandıran Buğra Gülsoy Fatmagül’ün suçu ne? Kıvanç Tatlıtuğ’un da rol aldığı Kuzey güney dizisinde Güney karakterini canlandırarak başarılı performansıyla adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. 2011 yılında Burcu Kara ile evlenmiş 2012 yılında ise boşanmıştır.
2016 yılında Gupse Özay ve Eda Ece ile birlikte komedi filmi Görümce’de rol aldı.
10 yıldır fotoğrafçılıkla uğraşan başarılı oyuncu, fotoğrafları insatgram hesabından takipçileriyle paylaşmaktadır. Bir röportajında Yeteneğiniz nereden geliyor?” sorusu üzerine “İç güdülerimle oynuyorum. Çocuklar hep oyun oynar. Ben büyüdüm ve oynamayı devam ettirdim sadece.” ifadelerini kullanmıştır.
2018 yılında Nilüfer Gürbüz ile evlenmiştir. 2019 yılında Azize dizisinde Kartal karakterini canlandırmıştır.
İlgili yazıÖzge Özpirinçci Kimdir
Sosyal Medya Adresleri :twitter.com/bugragulsoy – instagram.com/bgphotographs

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı