Biyografiler

Buğra Gülsoy Kimdir? Biyografisi

Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Buğra Gülsoy Biyografi

Behiç Buğra Gülsoy, Türk oyuncu, kısa film yönetmeni ve yazardır. 22 Şubat 1982 yılında Ankara da doğmuştur. Babası Niğdeli, annesi Erzincanlıdır. İstanbul’da ikamet etmektedir. Orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. İlk sahne tecrübesini 13 yaşında yaşamıştır. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almış, Trio, Heterotopya, İnsan Üçleme, Alt Üst, Nar Yarası ve Mutlu Son filmlerinde, kısa film yönetmenliği ve oyunculuk yapmıştır. Kıbrıs Film Derneğinin kurucularındandır. Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali’nin proje tasarımcısı ve direktörüdür. Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim almıştır.

2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filminde Nazım karakterinde başrol oynamıştır. Güneşi Gördüm filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım atmıştır. Atv’de yayınlanan Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırmıştır.
Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır. Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizide  Vural karakterini, Kuzey Güney isimli dizide Güney Tekinoğlu karakterini, Eski Hikaye dizisinde başrol oynamış ve Mete karakterini canlandırmıştır.

Buğra GülsoyAşk Yeniden adlı dizide Fatih Şekercizade rolünü oynamış ve Özge Özpirinçci ile başrolü paylaşmıştır. Kızım adlı dizide başrol olarak Demir Göktürk karakterini canlandırmıştır.  Azize adlı dizide Kartal Alpan karakteri ile başrol oynamıştır. Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizide I. Melikşah karakterini canlandırmıştır. Tiyatro hayatına arkadaşları Serhat Teoman, Fatih Sönmez ve Emre Erkan’la birlikte kurduğu Tiyatro Kutu ile devam etmiştir. Tiyatro Kutu’nun kapanmasının ardından Serhat Teoman ve Emre Erkan’la birlikte kurdukları GET Yapım ile sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılında Burcu Kara ile evlenmiş, 2 Ağustos 2012 tarihinde boşanmıştır. 2018 yılında Nilüfer Gürbüz ile evlenmiştir.

Rol Aldığı Film ve Diziler: Uyanış: Büyük Selçuklu (Sultan Melikşah) Azize (Kartal) Kızım (Demir Göktürk) 8. Gün (Ozan Taş), Cebimdeki Yabancı (Kerem) Mahalle (Ömer) Acı Tatlı Ekşi (Murat) Görümce (Ahmet) Aşk Yeniden (Fatih Şekercizade) Bana Artık Hicran De (Sinan Erinç) Eski Hikaye (Mete) Kuzey Güney (Güney) Güzel Günler Göreceğiz (Cumali) Cast-ı Olan mı Var (Kısa Film) Gölgeler ve Suretler (Ahmet) Fatmagül’ün Suçu Ne? (Vural) Güneşi Gördüm (Berat) Unutulmaz (Tolga Altınsoy) Hepimiz Birimiz İçin (Nazım İntizamoğlu)
Sosyal medya adresleri : twitter.com/BugraGulsoy – instagram.com/bugragulsoy
Tavsiye yazılar : Özge Özpirinçci kimdir – Kıvanç Tatlıtuğ kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu