Özge Özpirinçci Kimdir? Biyografisi

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hakkında öğrenmek istedikleriniz, merak ettiğiniz herşey yazımızın devamında yer almaktadır.
Şirin yüzü ve sempatik tavırlarıyla büyük bir beğeni kazanan başarılı oyuncu, Yeni dizi Aşk yeniden de Zeynep karakteri ile rol alan ve bir çok reklam filminde oynamış olan genç oyuncu dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İlk olarak Cesaretin var mı aşka dizisinde Ebru olarak rol almış olan sanatçı 2015 e kadar yükselen bir grafik çizerek çok iyi yerlere geldi. Kavak yelleri, Melekler korusun, Tatar Ramazan ve daha bir çok dizide rol alarak canlandırdığı karakterler ile büyük beğeni topladı.
Aşk yeniden dizisinde Amerika’ da yaşayan Zeynep erkek arkadaşı tarafından hamile bırakılıp terk edilmiştir. Daha sonra Türkiye’ ye dönmeye karar veren Zeynep uçakta Fatih diye genç ve zengin bir adamla karşılaşır. Fatih de Amerika’ da yaşamıştır ancak kız arkadaşı tarafından terk edilince o da Türkiye’ ye dönmeye karar vermiştir. Uçakta karşılaşan ikili anlaşarak ailelerine yalan söyleyerek birlikte olmaya başlamışlardır.

Özge Özpirinçci Biyografi : 1 Nisan 1986 doğumlu olan Özge Özpirinçci İstanbul doğumludur. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’ da okudu. Liseyi AFS programı ile Amerika’ da okumuştur. Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Birimleri bölümünden 2008 yılında mezun olarak Cesaretin var mı aşka dizisinde rol aldı.
2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır. Uluslararası festivallerde birçok ödül kazanan kısa film “Kayıp”’ta da rol almıştır.
29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Buğra Gülsoy ile Acı Tatlı Ekşi filminde başrolde oynamıştır.  Kadın dizisinde başrolde oynamaktadır.
Sosyal Medya Adresleri :twitter.com/egzozpirincci – instagram.com/ozpirincci
Rol Aldığı Diziler 
Cesaretin Var Mı Aşka, Kavak Yelleri , Melekler Korusun, Deli Saraylı Dilruba, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya, Tatar Ramazan, Aramızda Kalsın, Aşk Yeniden, Kadın
Sinemalar : Veda Fikriye, Anadolu Kartalları, Kayıp, Karışık Kaset, Acı Tatlı Ekşi
Özge Özpirinçci Fotoğrafları

Özge Özpirinçci Kim, Özge Özpirinçci Vikipedi, Özge Özpirinçci hayatı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı