Biyografiler

Özge Özpirinçci Kimdir? Biyografisi

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Başarılı oyuncu, Yeni dizi Aşk yeniden de Zeynep karakteri ile rol alan ve Eti Browni, Cornetto, Coca-Cola, Turkcell, Vestel, Coca-Cola Zero markaları olmak üzere, bir çok reklam filminde oynamış olan genç oyuncu dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İlk olarak Cesaretin var mı aşka dizisinde Ebru olarak rol almış olan sanatçı 2015’e kadar yükselen bir grafik çizerek çok iyi yerlere geldi. Kavak yelleri, Melekler korusun, Tatar Ramazan ve daha bir çok dizide rol alarak canlandırdığı karakterler ile büyük beğeni topladı.
Aşk yeniden dizisinde Amerika’ da yaşayan Zeynep, erkek arkadaşı tarafından hamile bırakılıp terk edilmiştir. Daha sonra Türkiye’ ye dönmeye karar veren Zeynep uçakta Fatih diye genç ve zengin bir adamla karşılaşır. Fatih de Amerika’ da yaşamıştır ancak kız arkadaşı tarafından terk edilince o da Türkiye’ ye dönmeye karar vermiştir. Uçakta karşılaşan ikili anlaşarak ailelerine yalan söyleyerek birlikte olmaya başlamışlardır.

Özge Özpirinçci Biyografi :

1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul da doğmuştur. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’ da okudu. Liseyi AFS programı ile Amerika’ da okumuştur. Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Birimleri bölümünden 2008 yılında mezun olarak Cesaretin var mı aşka dizisinde rol aldı.
2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır. Uluslararası festivallerde birçok ödül kazanan kısa film “Kayıp”’ta da rol almıştır.
Aşk Yeniden adlı, dizide rol almış ardından, Fi dizisinde Sıla karakterine hayat vermiştir.  2015 yılında42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Acı Tatlı Ekşi filminde ve Kadın dizisinde başrolde oynamıştır.
Al Yazmalım dizisinde başrol olarak Asiye karakterini canlandırmıştır.  TRT Okul’da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yapmıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini, Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır.
2018 Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi olmuştur.
Sosyal Medya Adresleri :twitter.com/egzozpirincci – instagram.com/ozpirincci
Rol Aldığı Diziler 
Cesaretin Var Mı Aşka, Kavak Yelleri , Melekler Korusun, Deli Saraylı Dilruba, Al Yazmalım, Ağır Roman Yeni Dünya, Tatar Ramazan, Aramızda Kalsın, Aşk Yeniden, Kadın, Şimdiki Aklım Olsaydı
Sinemalar : Veda , Anadolu Kartalları, Kayıp, Karışık Kaset,  Acı Tatlı Ekşi
İlgili yazılar : Engin Altan Düzyatan Kimdir – Pelin Karahan Kimdir

Özge Özpirinçci Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu