Üniversite Ücretleri

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2022-2023)

Çankaya Üniversitesi Ücretleri ne kadar

Çankaya Üniversitesi 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı Ücretleri aşağıda yer almaktadır. Yerleştirilecek öğrencilerin tüm bölümler, Meslek Yüksekokulu ve Hazırlık Sınıfı için Burssuz, %50 Burslu öğretim ücretleri aşağıda belirtilmiş olup, ilk taksiti, akademik yılın birinci (güz) yarıyılının, ikinci taksiti ise ikinci (bahar) yarıyılının başında ve kayıt yaptırılmadan veya kayıt yenilenmeden önce ödenir.
Üniversite de birden fazla kardeşin öğrenim görmesi halinde her bir kardeşe, yatıracağı eğitim ücreti üzerinden %10 oranında indirim yapılmaktadır.
Yerleştirme Bursu, Üstün Başarı Bursu, Yurt Bursu, Bilim Bursu, Şehit ve Gazi Çocuğu Bursu ve Akademik Başarı İndirimi, Sporda Başarı İndirimi, Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Notu İndirimi, Çankaya Üniversitesi Mezun İndirimi,  Arı Okulları İndirimleri yer almaktadır. Burslar ve İndirimler hakkında Üniversitenin resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Çankaya Üniversitesi’nin BURSLU programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burslar, eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süreler de dahil, öğrenci öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece verilecektir.

Yatay geçişlerde de aşağıdaki ücretler geçerli olup, kurumlararası merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçişte başvurduğu Üniversite programının %50 indirimli taban puanı ve üzeri puanına sahip öğrenciye,  güz ve bahar dönemlerinde ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) eğitimi süresince %50 indirim, %25 indirimli taban puanına sahip öğrenciye,  güz ve bahar dönemlerinde ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) %25 indirim verilmektedir.
Not : Aşağıdaki Ücretlere %8 KDV dahildir.

Çankaya Üniversitesi Ücretleri (2022-2023)

  • Ücretli : 110.889 TL
  • %50 İndirimli : 55.445 TL

Tüm Üniversite Ücretleri >>>> Üniversite Ücretleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu