Biyografiler

Aslızen Yentur Kimdir? Biyografisi

Aslızen Yentur

Aslızen Yentur kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, Biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Aslızen Yentur Biyografi

Tam adı, Aslı Zen Yentur’dur. 1977 yılında doğmuştur. İstanbul da yaşamaktadır. 1,72 boyunda ve 64 kilodur. Bir operasyonla 30 kilo verdiğini söylemiştir. Anne ve babasının boşanmasından sonra babaannesinin yanında büyümüştür.
17 yaşında şarkıcılık hayali ve annesini bulmak amacıyla evden kaçmıştır. Aşık olduğu erkeğe kısa mesaj çekerken söz yazabildiğini, Hiç bir nota bilgisi olmadan evdeki gitarını çalarken de beste yapabileceğini farketmiş.
Bir röportajında 11 yaşında sahneye çıktığını, yaşı ufak olduğu için kovulduğunu ifade etmiştir.
Nahit Altıparmak ile tanışmasıyla hayatı değişti. İlk olarak Rumelihisarı’nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Arif Sağ ile ilk halk konserine yedi yaşında iken çıkan Aslı Zen, 14 tane dizi filmde de rol almıştır. Kazandığı para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı yapmaya başladı.

Aralarında; Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan gibi ünlü isimlere bestelerini verdi. İlk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Profesyonel müzik hayatına 23 yaşında başlamış 2008 yılında ilk albümü Şerefe’yi çıkarmıştır. Sezen Aksu ve Emel Müftüoğlu gibi bir çok ünlü isme vokalistlik yapmıştır.
Rober Hatemo’nun “Yan Bahçe”, Demet Akalın’ın “Kader ve İhanet” Çalkala, Pınar Aylin’in “Aşk Kılıcı”, Tuğba Özerk’in “Maşallah Kahpe Dünya, Ferhat Göçer’in “Cennet”, Fatih Ürek’in “Hadi, Hadi” şarkılarıyla ünlendi ama İzel’in “Sayın Herşeyi Bilen”, Hakan Peker’in “Gel Otur Şöyle”,  söz yazarı ya da bestecisi olduğu şarkılardan sadece birkaçı…
2012 yılında ikinci stüdyo albümü Işık ile dinleyicisi ile buluşan Aslı Zen’in 2015 yılında çıkardığı Rüyalar isimli bir albümü daha vardır.
Şarkıcı ve besteci olan Aslızen Tv 8 yayınlanan İşte Benim Stilim Ünlüler programında Türkiye’nin en tarz kadını olmak için yarışmıştır.
9 Şubat 2009 tarihinde Okan Karabulut ile evlendi, 6 Ağustos 2015 tarihinde boşandı. Daha sonra Bilal Yıldız ile İzmir’de evlendi.
Albümleri :  Şerefe, Işık, Berduş, Rüyalar, İzmir Yansın, Sevemedim Ayrılığı,  Beyaz Geceler, Hayat
Filmleri ve Dizileri : Sıcak, Dalgakıran, Parmaklıklar Ardında 3. Sezon, Büyük Umutlar, Avrupa Yakası 2. Sezon (Bölüm Oyuncusu)
Sosyal Medya Adresleri : twitter.com/aslizenn – instagram.com/aslizen_official
Tavsiye yazı : Tuğçe Özbudak KimdirBerna Öztürk Kimdir

Aslızen Yentur Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu