Biyografiler

Yasemin Öztürk Kimdir? Biyografisi

Yasemin Öztürk

Yasemin Öztürk Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Yasemin Öztürk Biyografi

İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yarışan Yasemin Öztürk, 25 Şubat 1974 yılında Ankara da doğmuştur. 1,72 cm boyunda ve 57 kilodur. Türk sinema ve TV dizisi oyuncusudur. Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü – Hacettepe Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Şan Bölümü eğitimi görmüştür. TV programların da sunuculuk yapmıştır. 1999 yılından itibaren çeşitli dizilerde rol alan oyuncu  2002 yılında TRT de yayınlanan Koçum Benim adlı TV dizisinin başrol olarak görev almıştır.  2012 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı TV Dizisinde Psikolog Funda rolünü canlandırmıştır.
Yasemin Öztürk Aralarında Beste Bereket, Aslı Tandoğan, Yiğit Özşener, Umut Oğuz, Selçuk Yöntem, Sezin Akbaşoğulları, Canan Kılıç gibi isimlerin de yer aldığı bir çok ünlü oyuncuya özel kostüm tasarladı. 2007 yılında Süheyl – Behzat Uygur Tiyatrosu “Tuhaf İkili” isimli oyunun kostümlerini hazırladı.
Özellikleri : İyi derecede otomobil kullanmak – At binmek – Futbol, basketbol ve voleybol oynamak – Yüzmek – Resim Yapmak
Necati Şaşmaz hakkında söylemiş olduğu; “Necati ile 2005 yılında dizinin yemeği sırasında tanıştırıldık. İlk görüşte birbirimizden müthiş bir elektrik aldık” ifadeleri çok konuşulmuştu.

Sosyal Medya adresleri : twitter.com/yaseminozturk –  instagram.com/yaseminozturk5
Reklam Filmleri:
Coca Cola Fakir Mutfak Ürünleri Digitürk Yayla Margarin Taç Havlu & Perde
Rol adlığı Dizi ve Filmler :
Oynadığı film ve dizileri; MilaT, Buyur Burdan Kaç, Nizama Adanmış Ruhlar, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Aşk Tutulması, Yemin, Havva Durumu, 2 Süper film birden, Ezo Gelin, Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi, Aşka Sürgün, Canım Benim , Çalınan Ceset, Gece 11:45, Hababam Sınıfı Askerde, Radyo Tiyatrosu , Aşk Skandalı, Koçum Benim, Üvey Baba, Şahin, Sır, Bizim Sokak, Bizden Söylemesi
Ödüller:
Uluslararası Radyolar Birliği Alkışı Hakedenler Ödülleri: Yılın Genç Sinema Oyuncusu Ödülü – (18.06.2009)
Tavsiye yazı : Çiğdem Çelik Kimdir

Yasemin Öztürk Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu