Biyografiler

Seda Önder Kimdir Biyografisi

Seda Önder

Seda Önder Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Seda Önder Biyografi

23 Kasım 1987 tarihinde Sakarya da doğmuştur. Aslen Boşnak’tır. Makine Ressamlığı mezunu olup kısa bir süre dekaratörlük yapmıştır. Küçük yaşlardan beri Müziğe olan ilgisini dile getiren Seda Önder daha sonra Müzik ve modellik yapmaya başlamıştır. Demet Akalın Yaşar İpek ve Yeşim Erçetin’e vokalistlik yapmıştır.
11-12 yaşımda İstanbul’a taşındı. Bir röportajında, “Hayatımda müzik hep birinci plandaydı. İstanbul’a taşındığımızda bu hayallerime daha yakınlaştığımı hissettim. Mutlu bir çocukluk geçirdim. Çocukluğumu doya doya yaşadım diyebilirim.
Aslında müzik hep birinci hayalimdi fakat genç bir kız olmaya başladığımda güzelleştikçe etrafımdaki insanlar modellik ve oyunculuk yapmam gerektiğini aşılamaya başladılar. Bir süre profesyonel anlamda modellik yaptım. Fakat içimdeki müzik aşkı her zaman daha ağır bastığı için müzik yapmaya karar verdim. Çocukken hayallerimin arasında ilk sırada olan pop kadın şarkıcısı olma durumunu gerçekleştirmiş oldum. Sonra doğru insanları bulduğumda Şaheser adlı albümü yaptım. Tek amacım başarılı, doğru müzik yapan halkın sevdiği bir pop kadın sanatçı olabilmek” ifadelerini kullanmıştır. En büyük hayaliniz nedir sorusuna Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemi temsil etmek cevabını vermiştir.

İnternette arama motorundan ajansları arayıp gelmek istediğini ifade etmiş daha sonra bir ajansla anlaşmıştır.
Alişan ile yaşamış olduğu kısa bir birliktelik ile adını duyuran başarılı sanatçı daha sonra çıkarmış olduğu Şaheser adlı albümüyle Müzik piyasasına hızlı bir adım atmıştır. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaktadır.
Vermiş olduğu bir röportajda “Sakarya doğumluyum aslen ise Boşnağız diyerek kökenlerinin Bosna’ya dayandığını” söylemiştir. 2016 yılında İhsan Sapan ile evlenmiştir. Tanem Yade ve Beran adında iki çocuğu bulunmaktadır.
Sosyal medya adresleri: twitter.com/sedaaonder – instagram.com/sedaaonder

Seda Önder Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu