Üniversite Ücretleri

Sabancı Üniversitesi Ücretleri

Sabancı Üniversitesi Ücretleri ne kadar?
Sabancı Üniversitesi 2022-2023 Akademik yılı eğitim ve öğretim fiyatları
aşağıda detaylı olarak yer almaktadır.
Konu hakkında görüş ve önerilerinizi sormak istediklerinizi yazının alt tarafında ki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.
Burslar : Üniversite tarafından belirlenen başarı seviyesini sağlamış öğrencilere çeşitli kapsamlarda burs olanakları verilmektedir.
Şehit Çocukları Bursu kapsamında öğrenim ücreti alınmamakta, 9 ay süre ile ayda 1000 TL ödeme yapılmaktadır.
Yurtlarda kalmak isteyenlere 4 kişilik odada ücretsiz imkan sunulmaktadır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan mutabakat bağlamında, Milli Takıma dahil olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen aşağıda belirtilen alanlarda, son 4 yıl içinde uluslararası seviyede başarılı olduğu belgelendirilen sporculara; “Milli Sporcu Bursu” verilecektir. Tercih öncesi, adayların Bakanlıktan aldıkları belgelerini üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir. “Milli Sporcu Bursu” kapsamında öğrenim ücretinin tamamından muafiyet sağlanır.

Öğrenime devam ederken “üstün akademik başarı” veya “akademik başarı ve ihtiyaç” nedeniyle sağlanan “Sakıp Sabancı Teşvik Bursu”; yıllık öğrenim ücretinin %100’ü, %50’si ya da %25’i şeklinde verilir. Sakıp Sabancı Teşvik Bursunu, Mütevelli Heyeti her yıl değerlendirerek, yeni kontenjan, kapsam ve koşullar saptayabilir.
Tam Burs,  Yarım Burs, Çeyrek Burs, Destek Bursu,  Diploma Katkı Bursu diğer burs çeşitleridir. Burslar ile ilgili ayrıntılı bilgileri Üniversite’nin Resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.
Not : Sabancı Üniversitesi Son Açıklanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri (2019) Sıralamasında yer almaktadır. Ödenecek öğrenim ücreti tutarları, peşin ya da Üniversite ve Akbank işbirliği ile yıllık 6 eşit taksitte ödenebilir.

Sabancı Üniversitesi Ücretleri (2022-2023)

  • Tüm Lisans Programları ve İngilizce Hazırlık Eğitimi Ücreti (KDV dahil) : 240.750 TL

Yurt Fiyatları :
4 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret (KDV dahil) 33.075 TL
2 Kişilik Odada Kişi Başı ücret(KDV dahil) 44.100 TL
Yurt ücretleri; 9 aylık ücret olup, peşin ya da dönem başları olmak üzere 2 taksitte ödenebilir. Yurtlarda duş, giyinme dolapları, her öğrenci için ayrı telefon ve internet bağlantısı bulunur.
Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci sayısına oranla en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir.Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci sayısına oranla en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hayırlı geceler benim kızım şehit çocuğudur burstan yararlanmak için kac tam puan olması gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

  2. Merhabalar benim adım Abdullah Afghan . İstanbul de özel üniversitelerde İngilizce uluslararası ilişkiler okumak istiyorum .ve siziden bana üniversitelerin İngilizce uluslararası ilişkiler fiyatları söyleyin lütfen yılık ne kadar ücreti vardır dönemlik 2019_2020 yılın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu