Biyografiler

Pelin Karahan Kimdir

Pelin Karahan

Pelin Karahan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Pelin Karahan Biyografi : 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara da doğmuştur.  İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Geyşa tabloları çizmeyi ve oasta yapmayı çok sevmektedir.
Ankara Polis Koleji’ni bıraktıktan sonra Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nden mezun oldu. Babasız büyüdü, maddi sıkıntılar çekti. Bu konuda vermiş olduğu bir röportajda “Kiramı nasıl ödeyeceğimi düşündüğüm zamanlar oldu.” ifadelerini kullanmıştır.
İstanbul da ek iş olarak Erberk Ajans’a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti.  Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Kavak Yelleri adlı dizide göstermiş olduğu etkili performansla adından sıkça söz ettirmeyi başardı.
Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti, Komili Şampuan, İpana  gibi markalar olmak üzere bir çok reklam filmlerinde oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırmıştır. TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sunmuştur.
Yeter adlı dizide, Aylin Harmanlı karakterini canlandırmıştır. Mavi Kelebekler ve Yuvamda ki Düşman dizilerinde konuk oyuncu olarak görev almıştır.
2011 yılında Erdinç Bekiroğlu ile evlenmiş, 2013 yılında ise boşanmıştır. 2014 yılında Bedri Güntay ile evlenmiştir.
Ödülleri : 2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinde, En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. 2015 yılında BIAF-Beirut İnternational Awards Festival ödüllerinde En iyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.
Sosyal medya aresi : instagram.com/pelinkarahan/

Pelin Karahan fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu