Biyografiler

Öykü Çelik Kimdir Biyografisi

Öykü Çelik

Öykü Çelik kimdir? kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi, hangi dizilerde rol almıştır ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Güzelliği ve gözleri ile dikkat çeken yıldız oyuncu, göstermiş olduğu başarılı performans ile de ilgi odağı olmuştur.

Öykü Çelik Kimdir

13 Temmuz 1987 yılında İstanbul da doğmuştur. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Yengeç burcudur.1,70 boyundadır. Babası futbol antrenörüdür. Trabzon Lisesi’nde okuduğu dönemde, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine tiyatro kursuna gitti. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim gördüğü zamanlarda, geçirmiş olduğu bir trafik kazası sonrasında, vücudunda darbe ve yanıklar oluşmuştur. Tedavi gördüğü için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Daha sonra özel derslerle Tiyatro eğitimi almıştır. 2014 yılında Ahmet Murat Çakan ile evlenmiş, 15 ay sonra boşanmıştır.

Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Oyunculuk ve tiyatro dışında buz Pateni, Futbol, Kayak, Roller Skate gibi spor dallarına ilgisi vardır.
Selena adlı dizide, Eda karakterinde rol alarak oyunculuğa ilk adımını attı. 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Haluk Piyes‘in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol aldı.

Trt ekranlarında yayınlanan, Engin Altan Düzyatan, Hande Soral, Esra Bilgiç gibi isimlerin rol aldığı Diriliş Ertuğrul adlı dizide, İlbilge Hatun’un kız kardeşi, Sırma Hatun karakterini canlandırmıştır.  Öykü Çelik, TV8’in fenomen yarışma programı Survivor 2021’de Ünlüler takımında yarışmıştır. Survivor’a gitmeden önce “Şampiyon belli, ikinci kim?” sloganıyla dikkat çeken isim olmuştu.

Çocukluğundan beri hep duygularını dışarı vuran biri olduğunu ifade etmiştir. Arkadaşlarının kendisinin kızgın halinden çok korktuklarını, yıllar içinde öfkesini kontrol etmeyi öğrenebildiğini fakat hala biraz maço yanının olduğunu dile getiriyor.

Vermiş olduğu bir röportajda; “Karşıma çıkan seçimler arasında o an için en doğru olanı yapmışım. Bir pişmanlığım yok. “Ben hiç stratejik bakmadım çünkü mesleğimde an odaklıyım. Çalışıyor olmak, o işi yapıyor olmak, o an onun altından kalkmak… Zaten bizimki strateji yapabileceğimiz bir sektör değil. Bir pandemi çıkıyor gidiyoruz veya başka bir şey oluyor. ‘Tutar’ denilen iş tutmuyor. Ama en azından şunu söyleyebilirim; artık mesleğe ilk başladığım zamanlardaki halimle aynı durumda değilim. Dolayısıyla oynadığım roller, sesimin tonu, kemik yapım her şey değiştiği için en azından ‘Biraz daha şöyle bir şey oynamak istiyorum’ diyebilirim. Mesela benim ikinci kötü rolüm, ilk kez iki sene önce kötü rol oynamıştım. Burada daha başka bir şey oynamak beni kişisel olarak çok tatmin etti.” ifadelerini kullanmıştır.

Rol aldığı Sinema ve Filmler :  Cin Geçidi,  Kanımdaki Barut, Mahpeyker Kösem Sultan, Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda, Kapan
Rol aldığı Diziler : Akasya Durağı, Kasaba, Gönülçelen, Nuri, Bir Zamanlar Osmanlı, Benim için Üzülme,  Ağlatan Dans, Yeşil Deniz, Poyraz Karayel, Darbe Hayat Sevince Güzel, Diriliş Ertuğrul, Savaşçı, Şeref Sözü, Benim Hayatım
Sosyal medya adresleri : instagram.com/oykucelikk_
Tavsiye : Hande Soral Kimdir – Engin Altan Düzyatan Kimdir – Esra Bilgiç Kimdir

Öykü Çelik fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu