Biyografiler

Esra Bilgiç Kimdir Biyografisi

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.
Engin Altan Düzyatan ile rol aldığı Diriliş Ertuğrul dizisindeki Halime Hatun karakteri ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Esra Bilgiç Biyografi:

14 Ekim 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. 1,77 boyundadır. 50 kilodur. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunudur. Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim almıştır.

Diriliş dizisinde Halime Hatun Kimdir: Ertuğrul Gazi’ nin eşi ve Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin annesidir. 1281 yılında vefât eden Hâime Hânım’ın mezarı Söğüt’te kocası Ertuğrul Gazi’nin türbesinin bahçesindedir.

Esra Bilgiç vermiş olduğu özel bir röportajda en büyük hayalinin tüm dünyada izlenerek iz bırakacak bir yapımda rol almak olduğunu ifade etmiştir. İlk oyunculuk kariyerine Diriliş dizisi ile başlayan Esra Bilgiç, göstermiş olduğu başarılı performans ile ilerleyen zamanlarda adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Diriliş dizisinin kendisi için bir okul gibi olduğunu ifade eden Esra Bilgiç, zamanını kullanmasını öğrendiğini ve bu sayede oyunculuğunda çok büyük bir katkı olacağına inandığı için tiyatro oyununda da yer alacağını belirtiyor.
Güzelliği ile de dikkat çeken başarılı oyuncu kirpikleri ve kaşları için Hint yağı kullandığını söyledi. Oyunculuğun yanı sıra Moda tasarımıyla da ilgilenmektedir.
Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Umut Yeter adlı dizide Derya rolünü canlandırdı.
Ünlü futbolcu Gökhan Töre ile 2017 yılında evlenmiştir. 2019 yaz aylarında boşanmıştır. Show tv ‘de yer alan Ramo adlı dizide Sibel karakterini canlandırmaktadır.
2018 yılında Sosyal Farkındalık Ödülleri : En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü, 2019 yılında ise Anadolu Medya Ödülleri : Yılın Dizi Oyuncusu ödülünü almıştır.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/esbilgic – twitter.com/esbilgic
Tavsiye : Hande Soral Kimdir – Engin Altan Düzyatan Kimdir – Öykü Çelik Kimdir

Esra Bilgiç Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu