Biyografiler

Hande Soral Kimdir

Hande Soral

Hande Soral Kimdir? kaç yaşındadır, nerelidir, Biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Hande Soral Biyografi

2 Şubat 1987 yılında İnegöl de doğmuştur. Kova Burcudur. Annesinin adı Sebahat Soral, Babasının adı ise Hamdi Soral’dır. Kendisi gibi oyuncu olan Bensu Soral’ın ablasıdır.

Hande Soral, oyunculuğa izleyici olarak gittiği Komedi Dükkanı’nın bir bölümünde sahneye konuk oyuncu olarak çıkmış ve program bitiminde yapımcı tarafından oyunculuk yapması konusunda teklif almıştır.  Bir röportajında; “Konservatuar okuyup oyuncu olmak çok istiyordum ama psikoloji okudum. Tesadüfen oyunculuğa başladım” ifadelerini kullanmıştır. İlkokul ve ortaokulu Bursa’da bitirdi. İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, Bilgi Üniversite’sinin Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

2008 ve 2011 yılları arasında yayınlanan “Küçük Kadınlar” isimli diziyle Armağan karakteriyle başrol oynayarak oyunculuğa başladı.  2015 yılında “Birleşen Gönüller” adlı sinema filminde Cennet karakterini canlandırdı. 2017 yılında İsmail Demirci ile evlenmiştir.
Engin Altan Düzyatan‘ın da rol aldığı Diriliş Ertuğrul adlı dizide, İlbilge Hatun rolünü canlandırmıştır.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/hndsrl
Hande Soral’ın Oynadığı filmler: Komedi Dükkanı, Küçük Kadınlar, Gecekondu, Bir Günah gibi, Alev Alev, Fatih, Çalıkuşu, Yılanların Öcü, Birleşen Günler, Kalbim Yangın Yeri, Evlat Kokusu, İsimsizler, Diriliş Ertuğrul, Tahin Pekmez, Müstakbel Damat, Bir Zamanlar Çukurova
Tavsiye Yazı : Bensu Soral Kimdir

Hande Soral Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu