Biyografiler

Mert Yazıcıoğlu Kimdir

Mert Yazıcıoğlu

Mert Yazıcıoğlu Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, Rol aldığı diziler, filmler, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar…
Netflix’te yayınlanan ilk sezonu 8 bölümden oluşan, Aşk 101 adlı dizide Sinan karakterini canlandıran Mert Yazıcıoğlu, Dizide çok zeki bir gençtir. Ailesi onu yaşlı dedesi ile eski evlerinde bırakıp boşanıp başkaları ile evlenirler. Tam bir alkol bağımlısı olan Sinan çok bilgili, çok kitap okur ama aşka inanmaz. Işık’ın kendisine aşık olduğunun farkındadır. Kendisi de ona aşıktır ama bir türlü cesaret edip söyleyemez, söylemeye çalışsa da beceremez. Işık’ın doğum gününde olay farklı bir boyuta geçer.

Mert Yazıcıoğlu Biyografi : Başarılı oyuncu 10 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul da doğmuştur. 1.77 metre boyunda, 69 kilo ve Boğa Burcudur. Aslen Denizli’lidir. İlk, Ortak ve Lise eğitiminden sonra Aydın Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitimine devam etmektedir.
Üç Mota eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır. Oyunculuk kariyerine Dedemin İnsanları adlı sinema filmi ile adım atmıştır. Daha sonra Kayıp Şehir dizisinde rol almıştır. Asıl çıkışını 2013 yılında yayınlanan Karagül dizisi ile yapmıştır. Fox Tv yeni sezonunda yayınlanan Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Fırat karakterini, Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Litre Gözyaşı adlı dizide Mahir karakterini canlandırmıştır.
Senaryosunu Meriç Acemi’nin yaptığı, Ahmet Katıksız’ın yönettiği, Netflix de yayınlanan gençlik ve komedi türündeki ‘in Türk internet dizisi. Aşk 101 de Sinan karakterini canlandırmıştır.

Aşk 101 dizisinin konusu : 17 yaşında olan 6 genç en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutabilmek için bir plan yaparlar. Öğretmenlerini ancak aşık ederlerse okulda tutabileceklerine inan gençler öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmeye çalışacaklar; ancak aşkın zorla var edilemeyeceğini anlayan bu altı genç bu işin sonunda beraberken güçlü olduklarını fark edecek ve asıl kendileri aşkı keşfedecek.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/mertyazicioglu – twitter.com/merttyazicioglu

Mert Yazıcıoğlu’nun rol aldığı diziler
2011 – Dedemin İnsanları
2012 – Kayıp Şehir2013 – 2016 – Karagül (Baran Samverdi)
2016 – 2017 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Fırat)
2018 – Mehmet Bir Cihan Fatihi (Korkut)
2018 – 2019 – Bir Litre Gözyaşı (Kerem Güney)
2020 – Aşk 101 (Sinan)

Mert Yazıcıoğlu Fotoğrafları :

Anahtar kelimeler : Aşk 101 Sinan kim

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu