Biyografiler

Melis Birkan Kimdir

Melis Birkan

Melis Birkan Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, boyu, kilosu, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Melis Birkan Biyografi

30 Kasım 1981 tarihinde Ankara da doğmuştur.174 metre boyunda 63 kilodur. Annesinin adı Selda, Babasının adı Cevdet Birkan’dır. İlköğretim ve lise yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bale dersleri almış ve modern dans eğitimini tamamlamıştır. Ulak, Issız Adam filmlerinde  ve Büyük Sürgün Kafkasya dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

Bir gün dans gösterisi için katıldığı davette Özlem Durak tarafından fark edilir. Onunla tanışarak kartını vererek “beni ara” der. Oyuncu olacağına inanmadığı için bir süre dirense de daha sonra kabul eder. Tarz-ı Hayat adlı programı sunarak kameraların karşısına geçer.
2005 yılında Çapkın adlı dizi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. Daha sonra Barda filminde rol aldı. Amerikalılar Karadeniz’de, Köprü, Ulak projelerinde rol almıştır. Leyla ile Mecnun dizisinde “Leyla” rolünü canlandırmıştır.  Star tv de yayınlanan Söz adlı dizide, Ortadoğu’da başta olmak üzere birçok ülkede görev yapmış, ünlü bir muhabir olan Linda rolünü oynamıştır.

Ödülleri :
2009 – 14.Sadri Alışık Ödülleri , En İyi Kadın Oyuncu (Issız Adam)

Rol aldığı Dizi ve Filmler:
Çapkın,  Barda, Amerikalılar Karadeniz’de 2, Köprü, İyi ki Varsın,  Komedi Dükkanı, Ulak, Ayışığı, Issız Adam, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Adını Sen Koy, Avrupa Yakası, Deli Saraylı, İşler Güçler,  Leyla ile Mecnun, Saklı Kalan, Büyük Sürgün Kafkasya, 46 Yok Olan, Müdür Ne’aptın, Sen Benim HerŞeyimsin, Söz
Sosyal medya adresi : instagram.com/melis.birkan
Tavsiye : Tolga Sarıtaş Kimdir

Melis Birkan Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu