Üniversite Ücretleri

Çağ Üniversitesi Ücretleri (2022-2023)

Çağ Üniversitesi Ücretleri (2022-2023) belli oldu. Kayıt yaptıracak öğrencilerin ilk taksitlerini muhakkak banka şubesine yatırarak kayda gelmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki ücretlere Kdv dahil değildir.
Çağ Üniversitesi’nin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır.

Burslar karşılıksız olup İngilizce Hazırlık Programında geçirilebilecek süreyi de kapsamaktadır. Burada sözü edilen “Öğretim Ücreti” bursu, sadece “burslu” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır.
Üniversiteye ait yurt bulunmamaktadır. Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında, özel yurtlarda veya evlerde kalabilirler.
Eğitim dili %30 ve %100 İngilizce olan bölümlerde Hazırlık zorunludur. İsteğe bağlı Hazırlık okumak isterse lisans programının ücretini öder. Türk Dili ve Edebiyatı ve MYO (Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik hariç) Hazırlık Okulu zorunlu değildir. Uzaktan eğitim programı bulunmamaktadır. Yasa gereği devam mecburiyeti uygulanmakta ve bölümde %70, hazırlık okulunda % 90’dır.İngilizce Hazırlık muafiyet sınavından 100 üzerinden 70 puan alan öğrenciler bölüme geçerler. Ayrıca hazırlık eğitimi alıp başarılı olduğunu belgeleyen öğrenciler de İngilizce hazırlıktan muaf tutulurlar.

Çağ Üniversitesi, bir dünya üniversitesi olduğunu akredite edilmiş İngilizce Hazırlık Okuluyla ve “AB Diploma Eki Etiketi” ve “Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirilerek ispatlamış, bu doğrultuda da çalışmalarını sürdürmektedir. Bu özellikleriyle, en çok tercih edilen Vakıf Üniversiteleri’nden biri olan Çağ Üniversitesi’nin hedefi ise Akdeniz’in Harvard’ı olmak. Çağ Koleji mezunlarına “Çağ Bursu” verilmektedir. Peşin ödemelerde indirim yoktur.

Çağ Üniversitesi Adres Bilgileri : A.Yaşar BAYBOĞAN Kampüsü, Adana
– Mersin Karayolu Üzeri 33800 YENİCE / MERSİN

Çağ Üniversitesi 2022-2023 Ücretleri

  • Fakülteler Tüm Lisans programları :  52.750 TL
  • Meslek Yüksek Okulu : 26. 375 TL
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans : 26. 375 TL

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu