Biyografiler

İpek Karapınar kimdir? Biyografisi

İpek Karapınar

İpek Karapınar kimdir?, kaç yaşındadır, nerelidir, hayatı, Biyografisi ve hakkında tüm merak edilen bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
İpek Karapınar Biyografi : 1 Ocak 1984  yılında İstanbul da doğmuştur. Tam Adı Funda İpek Karapınar’dır.
1,65 boyundadır. Burcu Oğlak’tır. Babası, İbrahim Karapınar, Annesi Ayşe Yılmaz’dır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarında keman eğitimi aldı. TÜRVAK’da sinema eğitimi almıştır.

Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar gibi dizilerde rol almış, Köprü dizisinde göstermiş olduğu başarılı performans ile tanınmış ve daha sonra birçok projede yer almıştır.
Küçük Sırlar dizisinde Merve Boluğur ile birlikte rol aldı.
Doludizgin Yıllar dizisinde oynarken dizi setinde attan düşerek belinden ciddi şekilde yarandı ve ameliyat olmuştur.
Atv ekranlarında yayınlanan Gökçe Akyıldız, Biran Damla Yılmaz, Aleyna Solaker gibi isimlerin rol aldığı dizide Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencilere kol kanat geren Feride karakterini canlandırmıştır.

Show tv’de yer alan Nöbet adlı dizide Deniz Bolışık gibi isimlerin rol aldığı dizide, Yiğit Yüzbaşı’nın eşi İzmirli Bir Müzik öğretmeni Zeynep karakterini canlandırmıştır. Destan adlı dizide Çolpan Han karakterini, Kuruluş Osman dizisinde ise Frigg karakterini canlandırmıştır.

Oyunculuğa başlarken zoru sevdiğinden ve heyecana olan tutkusundan dolayı bu mesleği seçtiğini ifade etmiştir. Söylemiştir. Yeni Şeyler Öğrenmeyi Ve Bunları Hayata Geçirmeyi Sevdiğinden Bahsetmiştir. Tecrübelerin İnsanı Geliştirdiğinden Bahsetmiştir. Oyunculukta Başlangıca Vardığını Ve Daha Çok Uzun Yolu Olduğunu Söylemiştir. Aşka İnancı Olduğu Sorulduğunda; “Aşka İnanmadan Nefes Alınmayacağını belirtmiş, Aşkı bildiği ve bilmediği birçok rengi olduğunu” söylemiştir.
Bir Röportajında “Anne Olmak İstediğini, Annelik duygusunun hem dalgalı hem durgun bir deniz gibi olduğunu” ifade etmiştir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/ipekkarapinar

İpek Karapınar Rol Aldığı Diziler :

Hatırla Sevgili (Emine) – Kurtlar Vadisi Pusu (Funda ilmen) – Zehirli Sarmaşık (Sinem)
Doludizgin Yıllar (Gülşen) – Köprü (Aslı Yazıcı) – Küçük Sırlar (Arzu) – Ustura Kemal (Nihal
Talih Kuşu (Cansu)- Adını Kalbime Yazdım (Leyla)- Hayat Yolunda (Yelda Güçlü)
Kırgın Çiçekler (Feride) – Nöbet (Zeynep) – Destan (Çolpan Han) – Kuruluş Osman (Frigg)
Tavsiye : Biran Damla Yılmaz kimdir – Gökçe Akyıldız Kimdir – Aleyna Solaker Kimdir – Deniz Bolışık Kimdir

İpek Karapınar Fotoğrafları :

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu