Biyografiler

Deniz Bolışık Kimdir?

Deniz Bolışık

Deniz Bolışık Kimdir?, kaç yaşındadır, nerelidir, Biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Gözleri ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu performansıyla da adından sıkça söz ettireceğe benziyor.
Deniz Bolışık Biyografi : 31 Temmuz 1982 Ankara doğumludur. Yeşil gözlüdür. 1,67 boyundadır. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitimini bırakarak, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Okul oyunlarında tiyatro çalışmalarında bulunmuştur.
3 yıl bale eğitimi almıştır. Amatör olarak tenis eskrim dallarına ilgi göstermiştir.. İngilizce bilen bilmektedir. Özel bir dans okulunda Tango ve Latin dansları, halkoyunları çalışmasında da yer almıştır.

2001 yılında Midas’ın Kulakları, Muzaffer İzgü’nün yönetmiş olduğu “Kızımla Evlenir misiniz?” ve “Zoraki Hekim Moliere” gibi oyunlarda da yer almıştır. Tiyatro okulları Festivali içerisinde Erdem Oyunu Üçlemesinde yer almıştır.

Ekranlara ilke kez 2006 senesinde Hisarbuselik dizisi ile başlamıştır. Aşkın Bedeli adlı dizide göstermiş olduğu başarılı performans ile tanınmıştır.
Fox Tv ekranlarında yayınlanan Emel Çölgeçen, Fikret Kuşkan gibi isimlerinde yer aldığı Kırlangıç Fırtınası adlı dizide Zehra karakterini canlandırmıştır. 2017 yılında Atv’de yer alan Kanatsız Kuşlar adlı dizide ise Nefise rolünü oynamıştır.
Show tv ekranlarında yayınlanan yapımcılığını Necati Şaşmaz’ın yaptığı İpek Karapınar gibi isimlerin rol aldığı Nöbet adlı dizide, Barış Binbaşı’nın eşi Ayşe Kalender rolünü canlandırmaktadır.
2006 yılından itibaren İstanbul da yaşayan başarılı oyuncu Deniz Bolışık boş zamanlarında yeni çıkan filmleri izlemeyi, spor yapmayı, yürümeyi, ve farklı yerleri gezmeyi sevmektedir. Oyunculu mesleğini severek yaptığını de hedeflerinin yüksek olduğunu ifade etmiştir.
Sosyal medya adresleri: instagram.com/denizzbolisik
Yer Aldığı Projeler
Kanatsız Kuşlar, Kırlangıç Fırtınası, Aşkın Bedeli, Hisarbuselik, Nöbet
Deniz Bolışık Fotoğrafları ( Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz)

Anahtar kelimeler : Deniz Bolışık vikipedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu