Biyografiler

Gökçe Akyıldız Kimdir? Biyografisi

Gökçe Akyıldız

Gökçe Akyıldız kimdir nerelidir, kaç yaşındadır? Biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Gökçe Akyıldız Biyografi

30 Ekim 1992 tarihinde Sinop  Ayancık da doğmuştur. Sultangazi Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuğa küçük yaşlarda başladı. İlk olarak 2002 yılında yayınlanan Bir Tutam Baharat filminde Saime karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında Ezo Gelin dizisinde Tekgül karakterini canlandırmıştır. Sırlar Dünyası, Çınaraltı, Büyümüş de Küçülmüş, Beşinci Boyut, Ezo Gelin, Büyük Buluşma, Parmaklıklar Ardında, Gazi, Kollama, Fatih Harbiye, Kırgın Çiçekler gibi dizilerde rol almıştır.
Kırgın Çiçekler adlı dizide, Yetimhanede olan, Babası ceza evine girmiş. Annesi de yeniden evlenmiş. Yeni kocası Songül’ü istememiş. Hiçbir yerde güvende hissetmiyor. Bu yüzden sert. Oysa gerçekte duygulu, duyarlı ve fedakar birisini canlandırmaktadır.
Sevilen dizide rol alan oyuncuların göstermiş olduğu başarılı performans, herkesin dikkatini çekmiş ve dizi adeta bir fenomen haline geldi. Genç oyuncu Kırgın Çiçekler de asabi yapısı, arkadaşlarına olan bağımlılığı ve haksızlığa karşı dik duruşu ile ön plana çıkarak başarılı performansı ile ilerleyen günlerde adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Özellikle rol gereği yetimhane kızlarını oynayan genç oyuncular internette en çok aranılan kişiler arasında yer almayı başardı. Lipton reklamında oynamıştır.
2017 yılında sette tanıştığı Mustafa Özyurt ile evlenmiştir. Oğlu Ömer’in doğumuyla oyunculuğa ara veren güzel oyuncu tekrar setlere dönmeyi düşündüğünü her fırsatta dile getirmektedir.
Sosyal Medya Hesapları : instagram.com/akyldzgkce – twitter.com/Akyldz_gokce
Tavsiyeler : Aleyna Solaker Kimdir – Biran Damla Yılmaz kimdirİpek Karapınar kimdir

Gökçe Akyıldız Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu