Biyografiler

Dilan Çiçek Deniz kimdir?

Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz kimdir? kaç yaşındadır? nerelidir?, biyografisi, Rol almış olduğu diziler ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Dilan Çiçek Deniz Biyografi

Elidor Miss Turkey 2014 yarışmasında ikinci olarak dikkatleri üzerine çeken genç model 1995 yılında Sivas da doğmuştur. 1.77 boyunda, 55 Kilo ve Kova Burcudur. 20 yıldır Antalya da yaşamaktadır.

Babası Orhan Deniz Sivaslı Annesi Hale Temizyürek ise Nevşehir’lidir. Ege Üniversitesi – Turizm Rehberliği Bölümüne eğitim görmektedir.  Dilan Çiçek Deniz, asıl istediği bölümün karşılaştırılmalı edebiyat olduğuna karar vermiş ve tekrar sınava girip bu bölüme geçiş yapmıştır. Oyunculuk ve Modellik yapmaktadır. Balayı isimli filmde Oyunculuk kariyerinin başlangıcı olmuştur.
Tiyatro ve şiir ile ilgilenmektedir. 15 yaşında Güneşi Annem Sanırdım adlı şiir kitabını çıkarmıştır. 15 yaşından beri modellik yapmakta fakat oyuncu olmayı daha çok istemektedir. Lisede eğitimi zamanlarında üç sene boyunca tiyatro eğitimi almış, 17 yaşında Liseler arası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü almıştır.
Dolabının vazgeçilmez 5 parçasını bizimle paylaşır mısın? diye bir soruya Kot gömleklerim, zımbalı botum, yüksek bel şortlarım, crop üstlerim ve tüllü eteğim cevabını vermiştir. Miamid’e 63’sü yapılan 2015 Kainat Güzellik Yarışmasında Ülkemizi temsil etmiştir.
2016 yılında Pantene Altın Kelebek ödülü “Yıldızı Parlayan” ödülünü almıştır. 2018 yılında 23. Magazin Gazetecileri Derneği tarafından Yılın En iyi kadın oyuncusu ödülünü almıştır.
Rol aldığı diziler : 
Star TV’de yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde Ebru karakterini, 2015 yılında yayınlanan Güneşin Kızları adlı dizide “Elif” karakterini canlandırmıştır. Daha  sonra, Bodrum Masalı adlı dizide başrol oynamıştır.
Yarına Tek Bilet adlı yapımda başrol oynamıştır. 2018 yılında Avon’un ruj reklamında yer almıştır.
Dilan Çiçek Deniz,  Çukur dizisinde Sena Koçovalı karakterini canlandırmıştır.
Sosyal Medya Hesapları : twitter.com/dilandeniiz – instagram.com/dilandeniz
Tavsiye yazılar : Erkan Kolçak Köstendil Kimdir – Aras Bulut İynemli Kimdir – Hazal Subaşı Kimdir

Dilan Çiçek Deniz Fotoğrafları :

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu