Üniversite Ücretleri

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Ücretleri ve burslar hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan üniversite, 2003 yılında kurulmuştur. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilere açıktır. Eğitim ve iletişim dili İngilizce’dir. İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrenciler, İngilizce Hazırlık Okulu (ELS) tarafından düzenlenen bir yıllık yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı’na devam ederler.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi 2021-2022 Ücretleri

  • Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Hukuk :  32.000 TL
  • Makine Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finans,İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sosyal ve Siyasal Bilimler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Pedagojik Formasyon Programı, Türk Dili ve Edebiyatı, Pedagojik Formasyon Programı, Bilgisayar Eğitimi ve Eğitim Teknolojileri : 28.000 TL
  • Mimarlık, Yazılım Mühendisliği, Psikoloji : 35.000 TL
  • İngilizce Hazırlık Okulu (ELS): 22.000,00 TL

Burslar :Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) öğrenci kaydını sağlamak ve başarılı öğrencilere destek olmak amacıyla çok yüksek bir oranda öğrenim ücreti bursu sunmaktadır. Üniversiteye Giriş Başarı Bursu, ÖSYM Bursları, Derece Bursu, İhtiyaç Bursu, Sanat, Sporcu ve Yetenek Bursu, Kardeş Bursu, Personel Bursları yer almaktadır. Burslar hakkında Üniversitenin sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Kampüs içerisinde kız ve erkek yurdu bulunmaktadır. Aylık oda ücreti 150 Avrodur. Kayıtlar dönemlik (Güz ve Bahar) veya yıllık olarak alınmaktadır. Yurt ücretine kahvaltı dahildir. Yurt binalarında, iki ve beş kişilik odalar bulunmaktadır. IUS kampüsünde iki kafeterya ve uygun fiyata öğrencilere yemek hizmet veren büyük bir restoran bulunmaktadır. IUS Kampüsü, Saraybosna Havaalanı’na 5 km mesafede yer almaktadır.
Tüm Üniversite Ücretleri >>>>> https://www.efendim.net/kategori/universite-ucretleri/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu