Biyografiler

Burçin Abdullah Kimdir? Biyografisi

Burçin Abdullah

Burçin Abdullah kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynamıştır, biyografisi ve hakkında merak edilen detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Burçin Abdullah Biyografisi

Gözlerinin ve fiziğinin güzelliği ile ön planda olan sevilen oyuncu küçük yaşlarda oyunculuk dünyasına merhaba dedi. Star tv de yayınlanan ve o dönem Televizyonlarında en çok izlenen dizilerden olan Üvey Baba dizisindeki Lamia adlı karakteri canlandırdı. Bu dizide ki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 1987 yılında Bursa da dünyaya gelen güzel oyuncu Yengeç Burcudur.  1.63cm boyunda, kahverengli saçlı, mavi gözlü olarak güzelliğiyle adeta büyülemektedir.
Bir kız, bir erkek kardeşi vardır. İstanbul Fatih’teki Özel Akasya Lisesinden mezun olmuştur. Üniversite
Eğitimini Marmara Üniversitesinde İngilizce İktisat bölümünden mezun olarak tamamladı. Daha sonra Amerika’da ekonomi yüksek lisansı yaptı.

Burçin Abdullah, oyunculuk hayatında, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Kara İnci, Kollama gibi yapımlarda rol aldı. Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin kadrosuna da katılan Burçin Abdullah, dizideki Selim ve Erdoğan karakterlerini yurtdışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı. Selam adlı filminde görev almıştır.  2014 yılında Hatasız Kul Olmaz adlı dizide Canan Görmüş karakterini canlandırdı. 2017 yılında Diriliş Ertuğrul adlı dizide Tekfurun kızı Helena  ve Kayı Hatunu Hafsa rolünü oynamıştır.
2018 yılında Salih Maraş ile evlenmiştir.
Sosyal medya adresleri: instagram.com/burcinabdullah
Filmleri ve Dizileri :
Hatasız Kul Olmaz, Size Deniz Getireceğim, Herşey Yolunda Merkez, Dursun Çavuş, Bensiz, Selam, Kötü Yol, Dila Hanım, Bir Zamanlar Osmanlı, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kollama, Kara İnci,Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Üvey Baba, Herşey Çok Güzel Olacak, Parçalanma, Acı Günler, Diriliş Ertuğrul
Tavsiye yazı : Esra Bilgiç Kimdir

Burçin Abdullah Fotoğrafları

(Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu