Üniversite Ücretleri

Bilkent Üniversitesi 2022-2023 Ücretleri

Bilkent Üniversitesi 2022-2023 Eğitim Ücretleri ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Türkiye’nin en başarılı Üniversiteleri arasında gösterilen Bilkent Üniversitesi vakıf üniversitelerinden birisi olup Eğitim ücrete tabiidir. Yaz Okulu’nda ders almak tercihe bağlıdır. Ders almayı tercih eden öğrenciler, aldıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 34 ülkeden öğretim elemanlarıyla uluslararası bir eğitim ve araştırma kurumudur. Mezunlar, konularında son derece iyi yetişmiş, sosyal becerileriyle de öne çıkan bireyler olarak diploma alırlar.

Kapsamlı Burs, Tam Burs, %50 Burs, Yetenek Bursu, Üstün Başarı Bursu gibi burs çeşitleri yer almaktadır. Kapsamlı burslarda Tam bursa ek olarak 2.350 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 8 ay boyunca) ve Bilkent Üniversitesi yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 3.050 TL olarak belirtilmiştir.

Bilkent Üniversitesi Ücretleri

  • Bahar yarıyılı eğitim ücretini erken olarak Güz yarıyılı başında ödemeyi tercih edenlere, Bahar yarıyılı için de Güz yarıyılı eğitim ücreti uygulanır.
    Güz ve Bahar yarıyılları ücretini kesin kayıt sırasında birlikte ödeyecek öğrenciler için bu iki yarıyılın toplam ücreti: 118.000 TL’dir (%8 KDV dahil)

Eğitim Ücretleri tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır. Ödemeler, güz ve bahar yarıyılı başlarında, iki eşit taksitte ödenir. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler, güz yarıyılı ücretini üniversiteye kesin kayıt sırasında öder.

Bilkent Üniversitesi İletişim :
Telefon: +90-312-290-4000 – Faks: +90-312-266-4127
Konu hakkında görüşlerinizi bizlere yazı altındaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu