Üniversite Ücretleri

Bilkent Üniversitesi 2021-2022 Ücretleri

Bilkent Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Ücretleri ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Türkiye’nin en başarılı Üniversiteleri arasında gösterilen Bilkent Üniversitesi vakıf üniversitelerinden birisi olup Eğitim ücrete tabiidir. Yaz Okulu’nda ders almak tercihe bağlıdır. Ders almayı tercih eden öğrenciler, aldıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 34 ülkeden öğretim elemanlarıyla uluslararası bir eğitim ve araştırma kurumudur. Mezunlar, konularında son derece iyi yetişmiş, sosyal becerileriyle de öne çıkan bireyler olarak diploma alırlar.

Kapsamlı Burs, Tam Burs, %50 Burs, Yetenek Bursu, Üstün Başarı Bursu gibi burs çeşitleri yer almaktadır. Kapsamlı burslarda Tam bursa ek olarak 1.380 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 8 ay boyunca) ve Bilkent Üniversitesi yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 1.780 TL olarak belirtilmiştir.

Bilkent Üniversitesi Ücretleri

  • Bilkent Üniversitesi 2021-2022 yılı Eğitim ücreti : 57.500 TL (KDV hariç)

Eğitim Ücretleri tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır.Bütün eğitim programları ve İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri için de aynıdır. Ödemeler, güz ve bahar yarıyılı başlarında, iki eşit taksitte ödenir. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler, güz yarıyılı ücretini üniversiteye kesin kayıt sırasında öder.

Bilkent Üniversitesi İletişim :
Telefon: +90-312-290-4000 – Faks: +90-312-266-4127
Konu hakkında görüşlerinizi bizlere yazı altındaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu