Biyografiler

Burak Hakkı Kimdir? Biyografisi

Burak Hakkı

Burak Hakkı kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır biyografisi ve hakkında bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
İzlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde Ebu Mansur karakteriyle giriş yapan oyuncunun tüccar değil Sultan Alaaddin Keykubat olduğu ilerleyen bölümlerde belli olmuştur. Tarihte Ebu Mansur 863 tarihinde doğmuştur ve Ertuğrul Gazi zamanında yaşamamıştır.
Sultan Alaaddin Keykubat 1221-1237 yılları arasında hüküm sürmüş ve tarihin en ünlü Selçuklu Sultanı olarak bilinmektedir.
Burak Hakkı Biyografi, 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul da doğmuştur. Erenköy İlkokulunu bitirdikten sonra Fenerbahçe Lisesinin ortaokulunda eğitim görmüştür. Lise eğitimini 1986-1990 yılları arasında İstanbul Kadıköy’deki Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde görmüştür. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü mezunudur. Annesi aslen Yalova babası ise Yunanistan göçmenidir.

Üniversite yıllarında Nasaş (Ülker) basketbol takımında oynadı. Başak Gürsoy mankenlik ajansı ile modellik kariyerine başladı.

Burak Hakkı KimdirManken ve model olarak defile, tanıtım, organizasyonlarda yer alan Burak Hakkı bir çok yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. 16 reklam filminde rol almıştır.
1993 yılında Vizonshow’u kazanarak “Bayvizon” ünvanı aldı. 1994 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. 1995 yılında Avustralya’da yapılan Manhunt International yarışmasında 4. olurken aynı zamanda en iyi fotomodel seçilmiştir.
1997 yılında ise Tunus’ta gerçekleştirilen yarışmada Türkiye’yi temsil ederek ikinci oldu.

2000 yılında oyunculuk kariyerine başlayan Burak Hakkı 1994 best model of Turkey yarışmasında birinciliği paylaştığı Sema Şimşek ile evlenmiş bu evliliğinden 2008 yılında Rüzgar isminde bir çocuğu olmuştur. Sema Şimşek ile 2012 yılında ayrılmıştır. Yunan sevgilisi Hara Pappa ile evleneceği ve düğün hazırlıklarına başladığı çeşitli sitelerde ifade edilmiştir.

Burak Hakkı,  Zehirli Çiçek” isimli dizi film ile oyunculuk kariyerine başladı.2015 yılında yayınlanan Mayıs Kraliçesi adlı dizide başrol oynadı. Diriliş Ertuğrul adlı dizide Sultan Alaaddin Keykubat karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında İkizler Memo-Can dizisinde rol almıştır.
Tavsiye Yazı :Engin Altan Düzyatan Kimdir – Esra Bilgiç Kimdir  – Hande Soral Kimdir – Öykü Çelik Kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu