Biyografiler

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Biyografisi

Simge Fıstıkoğlu

Ekranların sevilen spor spikerlerinden olan Simge Fıstıkoğlu hakkında yazmış olduğumuz bu yazımızda kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bulabilirsiniz.
12 Aralık 1982 yılında İstanbul da doğmuştur. İlköğrenimini Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda gördü. Liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesinde okudu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. 10 yıl binicilik sporu yapmıştır.
Babasının adı, Edip Mazhar Fıstıkoğlu, Annesinin adı Güler Fıstıkoğlu’dur. Sinem Fıstıkoğlu adında bir kız kardeşi vardır.
Güzelliği, Futbol bilgisi, yorumları ve zekasyla da dikkat çeken Simge Fıstıkoğlu Elle Decor Dergisinde 6 aylık stil editörlüğü deneyimiyle medyaya ilk adımını atmış oldu. Görsel basında çalışmak istediği için Haberturk Televizyonunda 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri&editörü olarak görev yapmıştır. Bu süre içerisinde bir çok ünlü futbolcu ve teknik direktörlerle röportajlar yapmıştır.
İTÜ Fashion Awards (İTÜ Moda Ödülleri) en şık sunucu ödülünü almıştır. Ümit Özat ile yaptığı “Kadınlar futboldan anlamaz”tartışmasıyla gündeme gelen başarılı sunucu 2009 yılının Ağustos ayında Haberturk Televizyonu Spor Müdürü oldu. Kupa günlüğü, Futbol Pazar, Burası Haftasonu isimli programlarda sunuculuk yapmıştır. 2011 yılında A Habere geçti. 2012 yılında Habertürke geçti. Daha sonra Show TV ile anlaşmış ve Yeni 1 Gün Programında haber sunuculuğu yapmıştır. Eylül 2014te programına son veren deneyimli televizyoncu farklı kurumlarda spikerlik eğitimleri vermektedir.
Bir röportajında Hırvatistan’la oynanan milli maç, Chelsea-Liverpool ve Galatasaray-Bordeaux maçları unutamadıkları maçlar arasında olduğunu ifade etti.
Tavukçuoğlu Gayrimenkul’un sahibi ile evlendi.
Filimler : 
Filmler: Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede
Sosyal Medya Hesapları : https://twitter.com/simgefstk – http://instagram.com/simgefistikoglu
Simge Fıstıkoğlu fotoğrafları :  (Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı