Biyografiler

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Biyografisi

Simge Fıstıkoğlu

Simge Fıstıkoğlu kimdir, kaç yaşındadır nerelidir, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Simge Fıstıkoğlu Biyografi :  12 Aralık 1982 yılında İstanbul da doğmuştur. İlkokulu Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda gördü. Liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesinde okudu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. 10 yıl binicilik sporu yapmıştır.
Babasının adı, Edip Mazhar Fıstıkoğlu, Annesinin adı Güler Fıstıkoğlu’dur. Sinem Fıstıkoğlu adında bir kız kardeşi vardır.
Güzelliği, Futbol bilgisi, yorumları ve zekasıyla da dikkat çeken Simge Fıstıkoğlu Elle Decor Dergisinde 6 aylık stil editörlüğü deneyimiyle medyaya ilk adımını atmış oldu. Görsel basında çalışmak istediği için Haberturk Televizyonunda 2006 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri&editörü olarak görev yapmıştır. 2009 yılında spor müdürü olarak devam etti. Bu süre içerisinde bir çok ünlü futbolcu ve teknik direktörlerle röportajlar yapmıştır.

İTÜ Fashion Awards (İTÜ Moda Ödülleri) en şık sunucu ödülünü almıştır. Ümit Özat ile yaptığı “Kadınlar futboldan anlamaz”tartışmasıyla gündeme gelen başarılı sunucu 2009 yılının Ağustos ayında Haberturk Televizyonu Spor Müdürü oldu. Kupa günlüğü, Futbol Pazar, Burası Haftasonu isimli programlarda sunuculuk yapmıştır.
2011 yılında A Haber’e , 2012 yılında Habertürk’e geçti. Daha sonra Show TV ile anlaşmış ve Yeni 1 Gün Programında haber sunuculuğu yapmıştır. Eylül 2014 de programına son veren deneyimli televizyoncu farklı kurumlarda spikerlik eğitimleri vermiştir.

2015 yılnda TRT Spor Kanalında Topuklu Krampon isimli Futbol Sohbet Programını Nazenin Tokuşoğlu ile birlikte sundu.  NTV’de hafta içi her akşam “Simge Fıstıkoğlu’yla spor akşamı” adlı programını ve “Günün İçinden” adlı haber programını sundu.  NTV’den 17 Haziran 2020 tarihinde ayrıldı. 8 Aralık 2020’de yayın merkezini Bursa’dan İstanbul’a taşınan Olay TV’de Simge Fıstıkoğlu ile Haftasonu programını sundu ancak kanalın 25 Aralık 2020’de yayına son verilmesinden dolayı sadece 2 kez program yapabildi. 2018 yılında Emir Tavukçuoğlu ile evlenmiş ve iki çocuk annesidir.
Simge Fıstıkoğlu bir röportajında Hırvatistan’la oynanan milli maç, Chelsea-Liverpool ve Galatasaray-Bordeaux maçları unutamadıkları maçlar arasında olduğunu ifade etti.
Filmler : 
Filmler: Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede
Sosyal Medya Hesapları : twitter.com/simgefstk – instagram.com/simgefistikoglutavukcuoglu
Tavsiye yazı :  Hande Sarıoğlu Kimdir

Simge Fıstıkoğlu fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu