Biyografiler

Selen Soyder kimdir

Selen Soyder Biyografi

Selen Soyder

Selen Soyder kimdir? Selen Soyder kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi ve hakkında merak edilen detaylar…
Mükerrem Selen Soyder kimdir? : 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir Alsancak içesinde doğmuştur. Güzel model ilkokul, ve lise eğitimini Selma Yiğitalp lisesinde sürdürmüştür. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümü mezunudur.

2006 yılında Miss model of Turkey yarışmasında Türkiye’nin en güzel modeli seçilmiştir. Çin Halk Cumhuriyetinde yapılan Miss Model of the Üniverse yarışmasında ilk 5 e girerek dikkatleri üzerine çekmeyi başararak, ülkemize en iyi model kostüm hediyesini getirdi.   Miss Turkey 2007 birincisi olan 2007 Türkiye güzeli, Türk model aynı zamanda oyunculukta yapmaktadır.
Star Tv de yapılan 1200 kişinin başvurmuş olduğu Türkiye Güzellik yarışmasında birinci olan Selen Soyder ülkemizi Çin de ki yapılan yarışmalarda temsil etti.
Spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV Ana Haber’de staj yapmaya başladı. Star TV’de kısa bir süre haber sunan yıldız daha sonra Kapadokya’da çekilen Yer Gök Aşk dizisi için kanaldaki görevinden ayrıldı.

Selen Soyder2007 yılında Vakko’nun modeli olan güzel oyuncu dil öğrenmek için bir süre Kanada da kalmıştır. Yer gök Aşk filminde başrol oynamıştır. Dizide göstermiş olduğu başarılı performansıyla oyunculukta da iddialı olduğunu gösteren Türkiye güzeli; daha sonra Lale devri adlı dizide oynamıştır.
2013 yılında adına bir dergi açılmıştır. Selenis dergisiyle adına ilk dergi açılan insan olarak tarihe geçmiştir.  2014 eylül ayında Star Tv de yayınlanan Reaksiyon isimli diziye başlamıştır,şuan da Zeynep adı karakteri canlandırmıştır.
Miss Turkey 2014’te juri üyeliği yapmıştır. Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği adlı kısa filmde yer almıştır.

2011 yılında”Yer Gök Aşk” dizisinin yönetmenlerinden olan Ulaş İnaç’la evlilik yolunda adım attı. Ancak 2012 yılının başında ayrıldıklarını duyurdu.  2012 yılında model ve oyuncu Tolgahan Sayışman ile birlikte oldu. 2015 yılında Oren Fransez ile evlendi. Bir röportajında Fırsat buldukça pilates ve yoga yaptığını, çocukluğundan bu yana kırmızı et yemediğini söylemiştir. 2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon adlı dizide rol aldı.
Can Yaman ile  rol aldıkları dizinin setinde tartışma yaşamıştı. Yaman’ın rol arkadaşına çay bardağı fırlattığı iddia edilmiş ve ikili mahkemelik olmuştu.

Ödülleri : 2006 Miss Bikini of the Universe 2006 : En İyi Milli Kostüm
19.Siyaset Dergisi Ödülleri:  Yılın TV Kadın Yıldız
2013 4.Prestij Ödülleri:  En İyi Kadın Oyuncu

Selen Soyder fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu