Biyografiler

Seda Tosun Kimdir

Seda Tosun

Seda Tosun Kimdir? kaç yaşındadır, nerelidir, Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Mahsun Kırmızıgül’ün Mucize adlı filminde rol alan Filmde Mızgin rolünde oynayan genç oyuncu bu rol için yaklaşık üç bin kişi arasından seçildi.
Facebook üzerinden Mahsun Kırmızıgüle CVsini ve fotoğraflarını gönderdikten sonra deneme çekimleri yapıldı. Daha sonra da bu rol için uygun görüldü. Yapmış olduğu bir açıklamada filmin hayatını değiştirdiğini ve kendisini çok şanslı olduğunu ifade etti. Mucize 2 filminde ise rol almamıştır.
Yaptığı açıklamada “Ne olduğunu ben de anlamadım. Yapımcımız önce benimle bir sözleşme imzaladı. Sonra okuma provaları arefesinde beni ofise çağırıp başka biri ile anlaştıklarını söyledi.” ifadelerini kullanmıştır.
Seda Tosun Biyografi : 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aydın Üniversitesi Drama Oyunculuk Bölümü bölümü mezunudur. 1.78 cm boyundadır. 2008 yılında gerçekleşen Miss Turkey yarışmasında Finallere kalarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
Balayı adlı filmde başrol oynayarak herkes tarafından tanılan birisi olmuştur. Kertenkele adlı dizide rol almıştır. Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ve Cenk Kangöz’le yaşamış olduğu aşklarla da gündeme gelmişti. 2018 yılında Müzisyen Eymen Adalı ile evlenmiştir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/sedatosunofficial/

Seda Tosun Fotoğrafları :

Anahtar kelimeler : Seda Tosun vikipedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu