Biyografiler

Öykü Serter Kimdir? Biyografisi

Öykü Serter

Öykü Serter Kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Öykü Serter Biyografi

26 Şubat 1975 yılında Ankara Çankaya da doğmuştur. 1,67 boyunda 47 kilodur.
Ankara Ted kolejinden mezun olan güzel sunucu Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve Latin Dili Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesinde Radyo-Tv Yüksek Lisansını yaptıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesin de Sinema-radyo doktorasına devam etmektedir.

Milli bir yüzücü olan Öykü Serter, Yüzme dalında 250’si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmıştır.
Capital radio da dj lik yaparak medya sektörüne ilk adımını atan başarılı sunucu daha sonra  Number One Fmde yer almıştır. Cine 5te yayınlanan “5de 5” isimli müzik programıyla dikkatleri üzerine çeken Öykü Serter, haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. Biri Bizi Gözetliyor isimli programda sunuculuk yaparak iyice ünlenen başarılı yıldız, Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarında da sunuculuk yapmıştır.

2007 yılında komşunun pitbull köpeği tarafından saldırıya uğraması sonucu sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanarak talihsiz bir kaza geçirmiştir. TRT1’de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TVde yayınlanan Star Akademinin sunuculuğunu yapmıştır. Bu Tarz Benim yeni ismiyle işte benim stilim adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yapmıştır.  Mart 2016’da Elele dergisinin kapağında yer almıştır.
Sunduğu Yarışma Programları : Bu Tarz Benim, Anadolu Ateşi, Akademi Türkiye, Biri Bizi Gözetliyor, Acemi Birlik, B.U.M
Oynadığı Filmler :  2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi) , 2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)
Tavsiye yazı : İvana Sert Kimdir

Öykü Serter Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu