BiyografilerMagazin Haberleri

Öykü Serter Kimdir? Biyografisi

Bu yazımızda Öykü Serter Kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi, fotoğrafları ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz
Biyografi : 26 Şubat 1975 yılında Ankara Çankayada doğmuştur. 1,67 boyunda 47 kilodur.
Ankara Ted kolejinden mezun olan güzel sunucu Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve Latin Dili Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesinde Radyo-Tv Yüksek Lisansını yaptıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesin de Sinema-radyo doktorasına devam etmektedir.

Milli bir yüzücü olan Öykü Serter, Yüzme dalında 250’si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmıştır.
Capital radio da dj lik yaparak medya sektörüne ilk adımını atan başarılı sunucu daha sonra  Number One Fmde yer almıştır. Cine 5te yayınlanan “5de 5” isimli müzik programıyla dikkatleri üzerine çeken Öykü Serter, haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. Biri Bizi Gözetliyor isimli programda sunuculuk yaparak iyice ünlenen başarılı yıldız, Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarında da sunuculuk yapmıştır.

2007 yılında komşunun pitbull köpeği tarafından saldırıya uğraması sonucu sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanarak talihsiz bir kaza geçirmiştir. TRT1’de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TVde yayınlanan Star Akademinin sunuculuğunu yapmıştır. Bu Tarz Benim yeni ismiyle işte benim stilim adlı yarışma programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yapmaktadır.
Sunduğu Yarışma Programları : Bu Tarz Benim, Anadolu Ateşi, Akademi Türkiye, Biri Bizi Gözetliyor, Acemi Birlik, B.U.M
Oynadığı Filmler :  2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi) , 2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)
Öykü Serter Fotoğrafları : ( Resimlerin üzerlerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz. ) 

Anahtar kelimeler :

Öykü Serter vikipedi – Öykü Serter boyu, kilosu, Öykü Serter nereli, Öykü Serterin yaşı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı