Biyografiler

Kenan Çoban (Abdülhey) Kimdir, Biyografisi

Kenan Çoban

Kenan Çoban Kimdir?, kaç yaşındadır, Nerelidir? Biyografisi ve merak edilen detaylar yazının devamında yer almaktadır. Türk sinema ve televizyon oyuncusu, Kurtlar Vadisi Pusuda tanımış olduğumuz Polat Alemdarın sağ kolu olan Abdülheyin gerçek adı nedir?

Kenan Çoban Biyografi

22 Ocak 1975 yılında Elazığ da doğmuştur.1,83 boyundadır. Lise Mezunu olan ünlü oyuncu Antalya da Halı Saha İşletmeciliği yapmış Askerlikten sonra da Ankara da Spor Kompleksinde yapmıştır. Üç kardeştir. Babası Devlet Memuru annesi ise ev hanımıdır. Nüfus Kağıdında gerçek Adı Abdülhey, fakat söylenmesi zor olduğundan dolayı Kenan adını kullanmıştır.

Atletizm, Futbol, Tekvando ve Ata binmeyi sevmektedir. Koyu bir Trabzonspor’ludur. Boş zamanlarında spor yapmakta ve sinemaya gitmektedir. En beğendiği yabancı aktörler Mel Gibson, Tom Cruise ve Al Pacinodur. En Kenan Çoban Kimdirbüyük hayali özel hareketta vurucu tim olarak görev almaktır.

Abdülhey Kurtlar Vadisi ile nasıl tanışmıştır, nasıl rol almıştır:

Dizinin prodüksiyon işleriyle uğraşırken Dizinin Senaristleri Abdülhey karakterini yazdılar. İzleyiciler Onu ilk on bölümde çöpçü olarak tanıdı, Otuzuncu bölümden sonra da Kgt Elemanı olarak diziye devam etmiştir. 229. bölümde KGT’ye bırakılan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybederek diziden ayrılmıştır.
Kendini disiplinli ve titiz biri olarak tanımlayan Kenan Çoban: “Her yaptığım işi severim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım, verilen her görevi yerine getiririm ve hiçbir işim yarım kalmaz.” ifadelerine yer vermiştir.
Beyaz Karanfil adlı dizide başrol oynamıştır.  2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine dahil olmuştur
Oynadığı Diziler :
Kurtlar Vadisi – Kurtlar Vadisi Pusu – Kurtlar Vadisi Terör – Kurtlar Vadisi Irak – Ayrılık 2007 – Beyaz Karanfil
Tavsiye yazı : Cahit Kayaoğlu Kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu