Biyografiler

İrem Altuğ Kimdir? Biyografisi

İrem Altuğ

İrem Altuğ Kimdir? kaç yaşındadır, Nerelidir, biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

İrem Altuğ Biyografi

15 Eylül 1980 İstanbul doğumludur. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. 1,65 boyundadır. Burcu Başak’tır.
Acıbadem İlkokulu’nu bitirdikten sonra ortaokulu ve liseyi Ümraniye Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında ilkokuldayken “TV’de 7 Gün dergisinin reklam yıldızı yarışmasında 7-12 yaş grubu içinde birinci seçilmiştir. Sonra bir ajans ismini kaydetti ve çocukluk dönemi boyunca 40’a yakın reklam filminde oynadı.
İrem Altuğ, oyunculuk konusunda eğitim alması için Beyazıt İl Halk Eğitim Kütüphanesi tarafından organize edilen “İstanbul Kültür Oyuncuları”çocuk oyuncu topluluğuna katıldı.

İstanbul Kültür oyunculuğu tiyatro topluluğunda eğitim alıp sahneye çıktı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında ve San Francisco Devlet Üniversitesinde oyunculuk eğitimime devam etti. Amerika’da okurken, çeşitli kısa ve uzun metraj bağımsız yapımlarda rol aldı.

1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı’nı kazandı. İki sene boyunca Zeliha Berksoy, Müşfik Kenter, Cihan Ünal ve Murat Karasu gibi ustalardan ders aldı.
Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü terk edip yurt dışında oyunculuk okumaya karar verdi. San Francisco State University’de yine aynı bölümü bitirdi. Amerika da 5 yılda 20 kısa,3 uzun metraj bağımsız yapım filmlerde rol aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra ilk olarak Karılar Koğuşu adlı sinema filminde rol aldı. Daha sonra Eve Giden Yol filmleri ile Ihlamurlar Altında ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı dizilerde yer aldı. Vazgeç Gönlüm adlı dizide Bahar karakterini canlandırdı. Aşk Ekmek Hayaller adlı dizide rol aldı. Show Tv ekranlarında yayınlanan Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Dilan Çiçek Deniz gibi ünlü isimlerin rol aldığı Çukur adlı dizide Ayşe rolünü canlandırmıştır.

İrem Altuğ Kimdir“Kendimi bildim bileli yazmaya çok merakım var. Hikayeler, anılar, kısa ve uzun metraj film senaryoları yazıyorum. Yazıp yapımcılığını üstlendiğim Direk Aşk isimli kısa film projemin, bir çok hatırı sayılır festivalden ödülle dönmesi beni çok mutlu etti. Yazmak dışında senaryo ve kitap çevirileri yapıyorum. Richard Brestoffun Oyunculuk Eğitmenleri ile ilgili kitabının çevirisini yani bitirdim.” ifadelerini kullanmıştır.

Özel Becerileri : Latin, Salon, Oryantal ve tap dansları, yoga, aerobik, yüzme, bisiklet, motosiklet
Setten arta kalan zamanlarında tenis oynadığını, dans ettiğini ve İspanyolca öğrendiğini söyleyen İrem Altuğ, “Yazmaya da devam ediyorum” diyor.
Ödülleri: Reklam Yıldızı Yarışması 1988, 4-12 yaş birinciliği
Beyaz İnci TV Ödülleri 2005, en iyi polisiye kadın oyuncu adayı
Sosyal medya adresleri : instagram.com/iremaltug
Tavsiye : Dilan Çiçek Deniz kimdir – Aras Bulut İynemli Kimdir – Erkan Kolçak Köstendil Kimdir Aleyna Solaker Kimdir

Sinema Filmleri
Kirpi (Çiğdem)  – Melekler ve Kumarbazlar (Zeynep) – Eve Giden Yol-1914 (İffet) – Karılar Koğuşu ,1989
TV Yapımları
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Zeynep) – Ihlamurlar Altında (Feride) – Vazgeç Gönlüm (Bahar) – Kayıp Aranıyor (Asya) – Aşk Ekmek Hayaller (Reyhan) –  Çukur (Ayşe) 2017 – Kalp Yarası – (Feraye) – 2022

İrem Altuğ Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu