Biyografiler

İpek Erdem Kimdir?

İpek Erdem

İpek Erdem kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

İpek Erdem Biyografi :

1984 yılında Bursa’da doğmuştur. 1.70 metre boyunda ve 55 kilodur. Baba tarafından aslen Elazığ’lıdır. İlk, orta okul ve Lise eğitimini Bursa da tamamlamıştır. Bursa Devlet Tiyatrosuna bağlı Osmangazi Kültür Merkezinde iki yıl oyunculuk eğitimi almıştır.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olmuştur. Bursa Devlet Tiyatrosunda Kazım ile Havva, Osmaniye Kültür Merkezinde ise Hansel ve Gratel adlı oyunlarda yer aldı. Konservatuvardan arkadaşı Yılsız Asyalı tarafından Gani Müjde ile tanıştı. Hayat Bilgisi dizisinde canlandırmış olduğu Barbie Gamze ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. Bertuğ Cemil’in Yağmur adlı şarkısına çekilen klipte oynadı.
2006’da aralarında Mehmet Ali Alabora, Toprak Sağlam, Mustafa Alabora ve Settar Tanrıöğen gibi isimlerinde rol aldığı arınca Yuvası isimli dizide, Mine karakterini canlandırmıştır.
2007’de Burak Kut’un da rol aldığı Aşk Kapıyı Çalınca isimli dizide Ela karakterini canlandırmıştır.

2009’da, Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç ve Ertan Saban’ın da yer aldığı Elveda Rumeli isimli dizide Nevreste karakterinde rol almıştır.
Yine aynı yıl Beş Şehir isimli dizide Mehtap karakterini canlandırmıştır.
Daha sonra Yer Gök Aşk, Böyle Bitmesin ve Eve Dönüş dizilerinde rol almıştır. Star TV ekranlarında yayınlanan ipek erdem fotoğraflarıKuzgun dizisinde Şermin karakterini canlandırmaktadır.
Kuzgun dizisinde; Şeref’in kız kardeşi, Rıfat’ın ikinci eşi. Varlıklı bir ailenin içinde doğmuş sonrasında da abisinin gücünün etkisiyle büyümüştür. Abisi Şeref’in karanlık dünyasının, kirli parasının kaynağını bilmektedir. Rıfat’ın ilk evliliğinden olma çocukları Dila ve Ali’ye bir üvey anne olmaktan hep kaçınmıştır. Onların ablaları, ne zaman isterlerse sığınabilecekleri sırdaşları olmak istemiştir. Ailesindeki dengeyi, günlük rutin ve huzuru her şeyin önünde tutar.

İpek Erdem’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Kuzgun (Şermin)
2017 – Semur: Şeytanın Kabilesi (Merve) (Sinema Filmi)
2017 – Dünyanın En Güzel Kokusu 2 (Beril)
2015 – Eve Dönüş (Canan)
2013 – Böyle Bitmesin
2010 – Yer Gök Aşk (Münevver)
2008 – 2009 – Beş Şehir (Mehtap)
2008 – Aman Annem Görmesin (Burcu)
2007 – Elveda Rumeli (Nevreste)
2007 – Aşk Kapıyı Çalınca (Ela)
2006 – Karınca Yuvası (Mine)
2003-2006 – Hayat Bilgisi (Gamze)
Tavsiye : Burcu Biricik Kimdir
İpek Erdem Fotoğrafları :

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu