Biyografiler

Burcu Biricik Kimdir

Burcu Biricik

Burcu Biricik Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, hangi dizi ve filmlerde rol almıştır, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Burcu Biricik Biyografi

4 Mayıs 1988 Antalya Elmalı’da doğmuştur. 1,70 boyunda ve Boğa burcudur. Annesinin adı Müberra Sırçacı’dır. Bekir Biricik adında abisi vardır. Oyunculuk kariyerine 2007 yılında Maçolar dizisi ile adım atmıştır.
Lise yıllarında katılmış olduğu tiyatro festivalinde ödül alan başarılı oyuncu, İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi dönemlerinde Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır.
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi birçok kısa film ve oyunlarda rol almıştır.
2006 yılında Antalya da yapılan Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi ünvanını almıştır. 2011 yılında Artist Mektebi adlı yarışmasında birinci olmuştur.
Muhteşem Yüzyıl, Ustura Kemal dizilerinde kısa roller almıştır. 2012 yılında Düşman Kardeşler adlı dizide oynamıştır.
2016 yılında Çok Uzak Fazla Yakın filminin yönetmenliğini yapmıştır. Aynı yıl Reklamcı Emre Yetkin ile evlenmiştir. Star tv de yer alan Kuzgun adlı dizide Dila karakterini canlandırmıştır.
2020 yılında Kırmızı Oda adlı dizide Boncuk karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı.  Kanal D’de yayınlanan Camdaki Kız dizisinde Nalan İpekoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Ödülleri : 2017 yılında 3. Elele Avon Kadın Ödüllerinde Yılın Oyuncusu ödülü, Yine aynı yıl 5. Bilkent Tv Ödüllerinde En İyi Kadın Drama Oyuncusu ve Yılın Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü almıştır.
Sosyal medya Adresleri : instagram.com/burcubiricik
Oynadığı Reklâmlar: 2013 – n11.com, 2013 – Molped, 2013 – Tudors Gömlek, 2012 – Biskrem, 2011 – Zen Profilo
Burcu Biricik’in rol aldığı dizi ve filmler:
İnsanlar İkiye Ayrılır, Kırmızı Oda, Camdaki Kız, Fatma, Kuzgun (Dila), Çiçero (Ajan) (Sinema Filmi), Her Şey Seninle Güzel (Deniz), 8. Gün (Bahar)(TV Dizisi), Çok Uzak Fazla Yakın (Aslı) (Sinema Filmi), Hayat Şarkısı (Hülya), Şeref Meselesi (Kübra Güngör)i Ulan İstanbul (Kübra), Bana Masal Anlatma (Ezgi), Kedi Özledi (Lale), İnanç Odası (Kurban), Beni Böyle Sev (Seda), Düşman Kardeşler (Derya), Ustura Kemal (TV Dizisi), Muhteşem Yüzyıl (Cariye), Maçolar

Burcu Biricik fotoğrafları

(Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayın)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu