Seo

Google Aramalarında İlk sayfalarda çıkma teknikleri

İnternet denilince ilk akla gelen en çok kullanılan ve herkesçe bilinen Google Arama motoru, web sitelerini sıralamaya sokarken, bünyesinde çalıştırdığı Mühendisler tarafından geliştirilmiş çeşitli algoritmaların vermiş olduğu sinyallerle bunu belirler.
Dünya da milyonlarca web sitesi kendine has bir sektörde hedefledikleri anahtar kelimelerde sıralamalarda üstlere çıkmak için birbirleriyle kıyasıya bir yarış içindedir.
İlk sayfada 10 sitenin bulunabileceğini varsayarsak bunun ne denli zor ve ekstra bilgiler gerektiren bir çalışmanın sürecinde oluştuğunu, Gerekli çalışmalar sonucu sabredip emeklerinin karşılığını alabilmek için beklemeye geçileceğini bilmek gerekir.
Site içi seo optimizasyonu ve Site dışı seo çalışmaları yapılması gerektiğini ve bunların uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini unutmamalıyız.
Web sitemizi aramalarda ilk sıralara çıkarmak için en önemli etkenin Backlink olduğunu, bu işlerle uğraşan kişiler tarafından bilinen en belirgin ve en kuvvetli sinyaldir. Kendi sektöründe olan içerikdaş kaliteli sitelerden alınan linklerin aramalarda bizleri yukarıya çıkartmak için kullanılan backlink yöntemi aşırı olursa bu yarardan çok zarar olacağını bilmek gerekir.

En önemli faktörlerden birisi backlink edinmektir fakat, sadece backlinkle aramalarda ilk sayfalara çıkmak düşüncesi tamamen hayaldir. Bunun dışında web sitemizin özgün içerikli olması, sürekli güncel tutulması, Siteyi ziyaret edenlere eşsiz mükemmel bir sunum vermesi, Ziyaretçilerimize aradıkları bilgiyi vermek için kolay ve sade bir anlatımla ifade edilmesi, Web sitemizin hızlı açılması, gereksiz kodlardan ve aşırı reklamlardan kaçınılması ve kusursuz bi kodlamanın yapılması diğer önemli etkenlerden bazılarıdır.

Webmaster arkadaşların bir web sitesini hazırlayıp yayına sokmasında ki amaç veya bir firmanın ürünlerini tanıtıp satmak için yayınlacağı siteden beklentisi doğal olarak gelir elde etme düşüncesidir. Bu düşünceyle hareket ederek kısa zamanda çok paralar kazanma hırsı ile birçok illegal yöntemlerle çalışmalar yaparak bu amaçlarına ulaşmayı hedefleyen kişi ve kurumlar olmaktadır. Kısa vaadeli ve illegal olarak yapılan çalışmaların kalıcı olmadığını yapılmış olan çalışmanın Google botları tarafından ergeç tespit edilip Sitemizin cezaya maruz kalınacağını unutmamalıyız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu