Seo

Seo’nun Video Pazarlama Üzerindeki Etkisi

Günümüzde şirketlerin dijital pazarlamayı aktif bir şekilde kullandıkları açık bir şekilde görülüyor. Klasik pazarlama teknikleri tamamen bırakılmamakla birlikte dijital teknikler de en az onlar kadar devreye girmiş durumda.

Dijital pazarlamadan kastımız sadece yazılı içerik paylaşımları değil. Görseller ve videolar ile desteklenmiş paylaşımlar, firmaların müşteri portföylerini geliştiriyor. Müşteriler firmalara bağlanıyor ve hatta potansiyel müşterilere daha kolay ulaşılıyor.
Video pazarlama tekniği istatistiklere göre Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya mecraları sayesinde artış göstermeye başladı. İstatistiklere göre, Youtube mobil video tüketim oranlarının her yıl %100 arttığını söylüyor. Dönüşüm oranlarının etkilerini net bir şekilde gören kullanıcı firmalar giderek daha fazla video pazarlama tekniğini kullanmaya başladı. Video seyreden müşterilerin %64’ü o ürünü ya da hizmeti almaya daha yatkın oluyor. Video kullanan emlakçı siteleri %403 daha fazla bilgi alma talebi ile karşılaşıyor.
Yöneticilerde de aynı durum geçerli. %50’si bir video izledikten sonra o ürünü ya da hizmeti almaya daha elverişli oluyor. Videoları üniversiteler ya da kolejlerin %86’sı  Youtube’da kanal açarak kullandıklarını gösteriyor. Online pazarlamacıların %87’si Video içerikleri kullanıyor. Tüm bunlara bağlı olarak kullanıcı etkileşimleri de artıyor. Kullanıcıların %90’ı ürün videoları izlemenin karar aşamasında çok daha faydalı olduğunu söylüyor. Örneğin; bir makyaj ürünü arayan kişi merak ettiği markanın ve ürünün videolarını izleyerek konu hakkında detaylı bilgi ediniyor.
Böylece kullanmadan olumlu ve olumsuz fikir sahibi olabiliyor. Mobil video izleyicilerinin %92’si videoları diğer kişiler ile paylaşıyor. Günümüzde internette vakit geçirilen sürenin 1/3’ü video seyretmeye harcanıyor. Aynı durum video reklamlarda da söz konusu. Kullanıcıların %36’sı video reklamlara güveniyor. Video pazarlama ile ilgili bunun gibi pek çok istatistik, firmalara olumlu sonuçlar doğurduğunu gösteriyor. SEO’nun arama motorlarına doğrudan etkisi bulunuyor. Kullanılan anahtar kelimeler ilgili videoların bulunmasını kolaylaştırıyor.
Video pazarlama ve SEO etkisi Videomarketing internet sayfasındaki içeriklerde anlatılıyor. Konu ile ilgili sayfadaki içerikler Video SEO’yu Geliştirmek İçin 3 Hızlı ve Kolay Yöntem ve Yerel SEO etkisi için 10 Video Pazarlama İpucu hakkındadır. İçeriklerde Video SEO ile ilgili her türlü bilgi anlatılıyor. Videoları kullanırken doğru tekniklerin neler olduğu ve nasıl kullanılırsa faydalı geri dönüşler alınacağı ile ilgili detaylı bilgilendirmeler mevcuttur.

Video pazarlama ipuçları arasında Youtube’un etkili kullanım şekli, video başlıkları ve açıklamaları, alıntıların, backlink ve site linkinin video açıklamalarına eklenmesi gerektiği, video konumu, basın bültenlerinde videoların kullanımı ve potansiyel müşterilerden daha fazla geri dönüşüm almak için kullanıcı firmanın kendi hazırladığı videoları kullanması yer alıyor. Yadsınamaz bir gerçek olan Video pazarlama ve SEO etkisi, doğru kullanıldığında olumlu sonuçların kısa sürede ortaya çıkmasına neden oluyor. Video pazarlamanın önemi Videomarketing internet sayfası ile her geçen gün daha da netleşmektedir. Sayfanın konu ile ilgili paylaştığı detaylar, bilgiler, video ve görseller kullanıcılar için olağanüstü bir havuz oluşturuyor. Böylece dijital ortamdaki bilgi kirliliği azalıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu