Biyografiler

Funda Eryiğit Kimdir? Biyografisi

Atve yayınlanan Karadayı dizisinde ki Hanımağa Belgin Türe rolünde oynayan Funda Eryiğit kimdir? Nerelidir, kaç yaşındadır gibi bilgileri ve hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Dizide rol gereği yetimhanede büyümüştür. Hayatta tek güvendiği kişi, Murat’tır. Murat 18 yaşına gelince yetimhaneden ayrılırken oda onunla beraber çıkar. Yıllar geçtikçe Belgin Kabadayı aleminde korkulan, sözü geçen biri hale gelir.
Biyografisi : 5 Mart 1984 yılında Hollanda da da doğmuştur. Aslen Samsun Bafralıdır. İstanbul da yaşamaktadır. 1.72cm boyunda ve 53 kilodur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Bir Röportajında ailesinin engellemesine rağmen oyuncu olduğunu ifade etmiştir.
İlk oyunculuk deneyimi Charlienin Teyzesi adlı tiyatro oyunudur. Daha sonra Orman Postacısı adlı oyunla Tiyatro Alkışta profesyonel tiyatroya başlamıştır. Bir Kümes Müzikali, Senin Elin Nerdeydi adlı tiyatro oyunlarında da rol almıştır.
2008 yılında “İş Arıyoruz” adlı sinema filmindeki Aslı karakteriyle de televizyon ve sinema kariyerine ilk adımını atmıştır. Canım Ailem adlı dizide başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çeken Funda Eryiğit, Uçurum ve Eski Hikaye adlı dizilerde de rol almıştır.
Ödülleri : İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Sessizlik adlı oyunda 18.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. 17. Afife Tiyatro Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday olmuştur.
Rol aldığı dizi filmler: Karadayı – Eski Hikaye – Uçurum – İstanbulun Altınları – Canım Ailem
Sinemalar :Ev – İş Arıyoruz
Sosyal Medya Hesapları : https://twitter.com/fundaeryigit – http://instagram.com/fundaery
Funda Eryiğit Fotoğrafları :

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı