Biyografiler

Didem Uzel Kimdir? Biyografisi

Didem Uzel

Oyuncu ve manken Didem Uzel kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Didem Uzel kimdir :  Başarılı oyuncu oyuncu 19 Mayıs 1971 tarihinde Sakarya da doğmuştur. Eğitimini Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümünde tamamlamıştır.
1993 yılında yapılan Best model of Turkey yarışmasında ikinci olurken bir sene sonra 1994 tarihinde yapılan Türkiye Güzellik yarışmasında da aynı dereceyle ikinci olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Avrupa Güzellik yarışmasında da ikinci olmuştur.

Didem UzelDidem Uzel; Yalan, Eylül, Üç Yapraklı Yonca, Evimiz Olacak mı?, Büyük Umutlar, Hızma, Yalan, Yürek Çığlığı, İki Aile, Doktorlar, Dürüyenin Güğümleri ve Napcaz Şimdi, adlı dizilerde başarılı bir şekilde rol alarak bu konuda da güzelliği kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Kanal D ekranlarında yayınlanan İntikam adlı dizide Leyla Saygın rolünü canlandırmıştır.  Bunların dışında Eylül, Büyük Umutlar, Hızma, Yalan, Yürek Çığlığı, İki Aile, Doktorlar adlı dizilerde rol aldı. 2012 yılında Selim Sarı ile evlenerek Amerika Miami’ye yerleşti.
Sosyal Medya Adresleri :  instagram.com/didemuzelsari

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu