Biyografiler

Burcu Esmersoy Kimdir? Biyografisi

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy kimdir?, nerelidir? kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Burcu Esmersoy Biyografi

Ekranların güzel spikeri Burcu Esmersoy 1 ocak 1978 tarihinde İstanbul da doğdu.  Anne ve babası boşanmıştır.  Ablası Müge Esmersoy ile birlikte babaannesinde büyümüştür. Çerkes kökenlidir. Beşiktaş Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesini bitirdi. Dana sonra Newyork üniversitesinde eğitimine devam etti. 28 Şubat 2006 tarihinde Massimo Cusimano ile İtalyada bir kilise nikahı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü.

1977 Yılında güzellik yarışmasına katılarak Miss İnternational seçildi. Ülkemizi Japonya da temsil etme hakkını kazanarak Dostluk güzeli ünvanını aldı. Spikerlik ve sunuculuk eğitimlerini tamamlayan başarılı yıldız 2000-2005 yılları arası CNN Türk de muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışmaları ile ilgili program yaptı.
2006 yılında Ntv kanalına geçip başarılı performansını burada da devam ettirerek spor haberlerini sunmaya başladı. Prime time terfi ederek kendi hazırladığı spor programlarını sunmaya başladı. Ntv’ye gelmeden önce çeşitli kanallarda programlar hazırlamış ve sunmuş aynı zamanda spor muhabirliği yapmıştır.

Televizyon alemindeki esas hedefi “Görsel Yönetmenlik” yapmaktır.  Bir röportajında “Şuanki sunuculuk görevini 4-5 sene daha sürdüreceğini ve daha sonra asıl hedefi olan “Yönetmenlik” yolunda adımlar atacağını” ifade etmiştir. Kanal D ile ekranlara çıkmayan başlayan başarılı güzel, Çocuk programlarında yapımcılık ve sunuculuk yaptı. 2010 Yılında Romantik komedi filminde oyuncu olarak görev yaptı. Özellikle bu filmde göstermiş olduğu başarılı performansıyla ve rol gereği yapmış olduğu dansla dikkatleri üzerine çekerek adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

2012 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da, 2013 yılında Popstar programında sunuculuk yapmıştır. 2014 Yılında Tv8 de yayın hayatına başlayan Ver Fırına da ve 2015 Mart ayında başlayan Komedi Türkiye isimli programı sunmuştur. Özel iki dergide yazarlık da yapan Burcu Esmersoy İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. 2017 yılında “Dünya Güzellerim” adlı program için Hindistan’a giden Burcu Esmersoy, Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan’a eşlik etti. 2018 yılında Berk Suyabatmaz ile evlendi. 2019 yılında ise boşanmıştır.

Rol aldığı Diziler : Çocuklar duymasın – Dedektif Memoli
Sosyal Medya adresleri : twitter.com/besmersoy – instagram.com/burcues
Tavsiye yazı : Hande Sarıoğlu Kimdir

Burcu Esmersoy Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu