Biyografiler

Başak Parlak Kimdir? Biyografisi

Başak Parlak

Başak Parlak Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Boş vakitlerinde futbol maçı izliyor. Futbol maçı izlemeyi çok sevdiğini söylemiştir. Kendini olabildiğince geliştirmek ve her seferinde farklı karakterler oynamak istediğini, “Uzun uzun çalışabileceğim, hikayesini merak ettiğim kadınları canlandırmak istiyorum.” ifade etmiştir.
Oyunculuğa başlamasında ailesinin büyük etkisi olduğunu ifade etmiştir. ” Babasının yönlendirmesi ile ilk adımı attı. “Babam yönlendirdi. Bir ajansa kayıt olmuştum. Ben ilk dizime 12-13 yaşlarında başladığımda ortaokul ikinci sınıfa gidiyordum. ‘Zalim’ adlı bir dizi vardı. Dizi için Kayseri’ye gitmeye başladım. Aile desteğini her zaman arkamda gördüm. Hâlâ da görüyorum.” açıklamalarında bulunmuştur.

Başak Parlak Biyografi

Türk oyuncu ve mankendir. Bulgaristan ve Yunanistan göçmeni kökenlidir. 3 Kasım 1989 yılında Tekirdağ da doğmuştur. 170 cm boyunda, 55 kilo ve Yay burcudur. Galatasaray taraftarıdır.
Maltepe üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği bölümünde eğitim görmüştür.

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında Zalim adlı dizi ile başlamıştır. 2007 yılında ekranlara gelen Fikrimin İnce gülü adlı dizideki başarılı performansıyla dikkat çeken genç oyuncu asıl çıkışını 2008 yılında ki Serçe adlı dizide Mine Aslan Başrolünde göstermiştir.
2013 yılında Şevkat Yerimdar ve 2016’da devam filmi Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok’ta Pelin karakterini canlandırdı. 2017-2018 yılları arasında yayımlanan Şevkat Yerimdar televizyon dizisinde de Esin Uçar karakterini,  2017 yılında Kış Güneşi dizisinde Seda karakterini canlandırdı.
Katılmış olduğu bir programda  en büyük hayalinin Şener Şen ile bir projede yer almak istediğini söylemiştir. Gözleri ve güzelliğiyle büyüleyen başarılı oyuncu ilerleyen günlerde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.
Sinema ve Tv Filmleri :
Geceler Yarim Oldu, Memleket Hikayeleri – Arda Boyları, Memleket Hikayeleri: Evlerinin Önü Mersin, Süpürr!, Mahpeyker Kösem Sultan, Neva, Şevkat Yerimdar, Bana Adını Sor, Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok, Bebek Geliyorum Demez
TV Dizileri:
Zalim, Ayışığı Neredesin, Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, Acı Hayat, Emret Komutanım, Doktorlar, Fikrimin İnce Gülü, Serçe, Uygun Adım Aşk, Papatyam, Sırat, Yamak Ahmet, Sevdam Alabora, Bugünün Saraylısı, Bir Deniz Hikayesi, Kış Güneşi, Şevkat Yerimdar, Çukur
Sosyal Medya adresleri : Twitter : @basakparlak – İnstagram : instagram.com/basakparlak
Tavsiye yazı : Damla Sönmez Kimdir

Başak Parlak Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu