Biyografiler

Yıldız Kaplan Kimdir? Biyografisi

ABONE OL

Sanatçı ve oyuncu Yıldız Kaplan hakkında yazmış olduğumuz bu yazımızda kimdir? nerelidir? kaç yaşındadır ve merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Biyografisi :  28 Ekim 1970 tarihinde Samsun Bafra da doğmuştur.  Türk pop müzik şarkıcısı, oyuncu ve manken Yıldız Kaplan, 1996 yılında  Tatlı Kaçıklar adlı dizide göstermiş olduğu performans ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Daha sonra Yasemin, Hemşo ve Asayiş Berkemal adlı dizilerde rol aldı.
Oyunculuğunun yanısıra Müzik piyasasına girerek ilk albümü Gönül Borcunu çıkardı. İkinci Albümü sayende ile büyük bir çıkış yakalayarak Kral Tv Video Müzik ödüllerinde en iyi çıkış yapan Kadın Sanatçı ödülünü almıştır. 2008 yılında Cemal Kopuz ile evlenmiştir. Aynı yıl da Motive adlı albümünü çıkarmıştır. 2011 yılında Aşk Dili ismini verdiği ilk teklisini çıkartmıştır. Sözü ve müziği Gülşene ait “Haberin Yok”la çıkış yapmıştır ve Murad Küçük yönetmenliğinde klibi çekildi.
Yıldız Kaplan,  2013 yılında 2.teklisi  Ajda Pekkanın seslendirdiği “Eline Gözüne Dizine Dursun”u dijital platformlarda yayınladı ve klibi çekilmiştir. 2013te 3. teklisi “Hoşgeldin” dijital platformlarda yayınlanarak klibi çekilmiştir. 2014ün Şubat sonlarında söz ve müziği Şehrazata ait “Söz” adını verdiği 4.teklisini yayınladı. Aynı yıl “Uçabiliriz” isimli tekli çıkartmıştır.

Diskografi:
Gönül Borcu (2002) – Işıl Işıl (2005)  – Motive (2008) – Haberin Yok (2011) –  Eline Gözüne Dizine Dursun (2013) Hoşgeldin (2013)  – Söz (2014)  – Uçabiliriz (2014)  – Koş (2015)
Video Klipleri : 
Arkadaş Kalalım, Sayende, Sözümün Eriyim, Alınmadım Sana, Motive, Kağıt Kesiği, Eline Gözüne Dizine Dursun, Hoşgeldin,Söz, Uçabiliriz, Koş
Rol almış olduğu Dizi ve Filmler : 
Talı Kaçıklar, Yasemin, Ayrı Dünyalar, Unutabilsem, Parça Pinçik, Hemşo, Bizim Otel, Asayiş Berkemal, İnşaat, Evli ve Çocuklu, Yapma Diyorum
Sosyal Medya adresleri : twitter.com/yildiz_kaplan – instagram.com/yildizkaplanvip
Yıldız Kaplan Fotoğrafları :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı