Biyografiler

Yıldız Kaplan Kimdir? Biyografisi

Yıldız Kaplan

Yıldız Kaplan kimdir,nerelidir? kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Yıldız Kaplan Biyografi

28 Ekim 1970 tarihinde Samsun Bafra da doğmuştur.  Türk pop müzik şarkıcısı, oyuncu ve manken Yıldız Kaplan, 1996 yılında  Tatlı Kaçıklar adlı dizide göstermiş olduğu performans ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Daha sonra Yasemin, Hemşo ve Asayiş Berkemal adlı dizilerde rol aldı.
Oyunculuğunun yanısıra Müzik piyasasına girerek ilk albümü Gönül Borcunu çıkardı. İkinci Albümü sayende ile büyük bir çıkış yakalayarak Kral Tv Video Müzik ödüllerinde en iyi çıkış yapan Kadın Sanatçı ödülünü almıştır. 2008 yılında Cemal Kopuz ile evlenmiştir. Aynı yıl da Motive adlı albümünü çıkarmıştır. 2011 yılında Aşk Dili ismini verdiği ilk teklisini çıkartmıştır. Sözü ve müziği Gülşene ait “Haberin Yok”la çıkış yapmıştır ve Murat Küçük yönetmenliğinde klibi çekildi.

Yıldız Kaplan,  2013 yılında 2.teklisi  Ajda Pekkanın seslendirdiği “Eline Gözüne Dizine Dursun”u dijital platformlarda yayınladı ve klibi çekilmiştir. 2013 de 3. teklisi “Hoşgeldin” dijital platformlarda yayınlanarak klibi çekilmiştir. 2014’ün Şubat sonlarında söz ve müziği Şehrazat’a ait “Söz” adını verdiği 4. teklisini yayınladı. Aynı yıl “Uçabiliriz” isimli tekli çıkartmıştır.

Diskografi:
Gönül Borcu (2002) – Işıl Işıl (2005)  – Motive (2008) – Haberin Yok (2011) –  Eline Gözüne Dizine Dursun (2013) Hoşgeldin (2013)  – Söz (2014)  – Uçabiliriz (2014)  – Koş (2015)
Video Klipleri : 
Arkadaş Kalalım, Sayende, Sözümün Eriyim, Alınmadım Sana, Motive, Kağıt Kesiği, Eline Gözüne Dizine Dursun, Hoşgeldin,Söz, Uçabiliriz, Koş
Rol almış olduğu Dizi ve Filmler : 
Talı Kaçıklar, Yasemin, Ayrı Dünyalar, Unutabilsem, Parça Pinçik, Hemşo, Bizim Otel, Asayiş Berkemal, İnşaat, Evli ve Çocuklu, Yapma Diyorum
Sosyal Medya adresleri : twitter.com/yildiz_kaplan – instagram.com/yildizkaplancomtr
Tavsiye yazı : Seray Sever Kimdir

Yıldız Kaplan Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu