internetSeo

Joomla Siteler için Google meta doğrulaması nasıl yapılır

Bir Websitenin Webmaster Tools olarak nitelendirilen, Googlenin sunmuş olduğu panele eklemenin çeşitli yollarından biriside siteye meta etiketi ekleyerek doğrulama işlemidir.
Joomla tarzı sitelerde kodlar genelde biraz karışık olduğundan Googlenin doğrulama amacıyla verdiği meta tagını nereye ekleyeceğimizi bulamıyor olabilir veya Site ftp bilgilerini unutmuş olabilirsiniz. Daha önce benim ve bir arkadaşımın karşılaştığı bu olaydan sonra biraz araştırma yapıp edinmiş olduğum bilgileri bilmeyenler için paylaşmak istedim.
Joomla Siteler için Google meta doğrulaması nasıl yapılır? : İlk öncelikpe ilgili sitenin Yönetim panelini kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra giriş yapınız. Daha sonra Eklentiler — Şablon yöneticisi bölümüne gelerek yanında yılsız bulunan varsayılan şablonunuzu seçiyorsunuz. Açılan yer sitenizin ana sayfasının bulunduğu yerdir. Daha sonra kaydet, uygula tuşlarının bulunduğu yerde Html Düzenle bölümüne tıklayarak açılan kod bölümünde Size verilmiş olam meta tag kodlarını belirtilen yere ekelyip kaydet yaptıktan sonra Google Webmaster Tools için onaylama işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
Konu hakkında sorularınızı veya yapamayanlar için yardım mesajlarını yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu