Biyografiler

Sebahat Kumaş Kimdir

Sebahat Kumaş

Sebahat Kumaş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Son zamanlarda en çok aranan ve merak edilen isimlerden olan Sebahat Kumaş hakkında görüşlerinizi konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
Sebahat Kumaş Biyografi: 12 Mayıs 1989 yılında Aydın da doğmuştur. 1,69 boyundadır. İlk ve Orta okul eğitimini İzmir de almıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra ilgili olduğu fotoğrafçılık alanında eğitim görmek için,  Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun olmuştur.
Oyunculuk mesleğine ile ilgilenmeye başlamış ve bu konuda Ekol Drama da eğitim almıştır. Yine aynı şekilde Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimi almıştır.
Bir süre modellik yapan başarılı oyuncu Sebahat Kumaş,  Arka Sıradakiler dizisi ile oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. Daha sonra Bahar Dalları, Adanalı, Türk Malı ve Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarda rol aldı. 2013 yılında ekranlara gelen Karagül adlı dizide canlandırdığı “Melek” karakteriyle dikkatleri üzerine topladı. Kalbimdeki Deniz dizisinde “Diyar Sarıkaya” rolünü canlandırmıştır. Ailesi ve arkadaşlarıyla beraber vakit geçirmeyi sevmektedir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/sebahat_kumas

Sebahat Kumaş’ın rol aldığı yapımlar:

2009 – Arka Sıradakiler
2009 – Bahar Dalları
2010 – Adanalı
2010 – Türk Malı
2012 – Muhtesem Yuzyil
2013 – Karagül

Sebahat Kumaş Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu